У ТЦК пояснили, як працюватиме контроль за ухилянтами до кінця 2024 року

Зараз тема мобілізації в Україні викликає чимало емоцій – від чуток про “жорсткі обшуки” до відео із затриманнями ухилянтів у найнесподіваніших місцях.

Інтернет сповнений обговорень: хтось критикує появу співробітників ТЦК біля торгових центрів, хтось – рейди у нічних клубах, повних молодих людей призовного віку. Щоб розібратися в тому, що відбувається, журналістка Діана Жук взяла інтерв’ю у заступника начальника Київського ТЦК Андрія Примаченка.

Андрій Примаченко / фото: скриншот Youtube

Головне посилання – жодних “драконівських” заходів чи нових етапів мобілізації не вводилося. З кінця лютого 2022 року мобілізація йде у плановому режимі, і гучні рейди – це лише посилення контролю. Раніше люди активно йшли добровольцями, але з часом їхній порив зменшився, тому акцент змістився на облік тих, хто ухиляється від обов’язків.

Мобілізаційні заходи стали більш технологічними: інформація про військовозобов’язаних тепер оперативно збирається та зберігається в електронних базах. Це дає можливість відстежувати місцезнаходження військовозобов’язаних та перевіряти, чи виконують вони вимоги законодавства.

Крім того, перевіряльники все частіше співпрацюють із поліцією та СБУ, щоб точніше виявляти ухилістів.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Резонансні історії із “перевірками на дискотеках” Примаченко вважає перебільшеними. За його словами, такі місця приваблюють молодь, яка часто ігнорує свої військові обов’язки. Перевірки проходять стандартно: документи перевірили, і якщо все гаразд, то людина спокійно продовжує відпочивати.

Якщо є проблеми з військовим обліком, до порушників вживають відповідні заходи. До речі, співробітники ТЦК не можуть затримувати людей самостійно – це поліція.

Ще одна важлива зміна стосується порядку дзвінка. Наразі повістки можуть доставлятися через Укрпошту. Якщо людина не отримує її або уникає отримання, вона потрапляє до спеціальної бази даних. Поліція у разі зупинки може перевірити статус військовозобов’язаного та за необхідності передати його ТЦК.

Навіть чоловіки старше 50 років можуть бути покликані , якщо хочуть служити та їх здоров’я дозволяє це. Багато хто з них може обійняти важливі посади в тилу, допомагаючи забезпечувати передові підрозділи – від водіїв та ремонтників до фахівців з електрики.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Зірка OnlyFans похвалилася інтимним марафоном зі 101 чоловіком

Зірка OnlyFans Лілі Філліпс похизувалася, що за 14 годин переспала зі 101 чоловіком. Про це…

2 години ago

Експерти назвали 6 американських авто, від купівлі яких варто утриматися

Зараз купівля автомобіля - набагато менша авантюра, ніж раніше, завдяки інформації, яка є у кожного під рукою.…

2 години ago

Немає житла та умов. Мер пояснив причини повернення третини біженців до Маріуполя

Близько 30 відсотків маріупольців, які виїхали з міста на початку війни, повернулися до міста після…

2 години ago

Тепер не лише жінок: ТЦК зобов’язали взятися за молодих хлопців – батьки б’ють на сполох

Відповідно до чинного законодавства України, всі громадяни України чоловічої статі, яким виповниться 17 років, а…

3 години ago

В Індії фермер влаштував “похорон” свого автомобіля: як це було

В індійському штаті Ґуджарат стався курйозний інцидент. Фермер Санджай Полара влаштував урочистий похорон своєму улюбленому автомобілю Suzuki…

3 години ago

Цифра вражає: який розмір найбільшої пенсії в Україні

Розмір найбільшої пенсії в Україні становить 390 тис. 184 грн на місяць. Окрім того, 4900 українців отримують…

3 години ago