Юрист Надія Шуляк розповіла, що для працівників територіальних центрів комплектування не існує окремих правил спілкування з родичами, друзями чи знайомими. Це створює ризики, коли працівники можуть не видавати повістки своїм близьким, що є потенційним порушенням, яке правоохоронні органи мають право розслідувати, а суд — розглядати.
Вона сказала, що керівники та заступники керівників ТЦК належать до посад із високими корупційними ризиками, згідно з наказом НАЗК. Закон України “Про запобігання корупції” визначає перелік близьких осіб, і працівникам ТЦК заборонено працювати під прямим підпорядкуванням родичів чи бути їхніми підлеглими.
У випадках, коли працівники ТЦК не видають повістки своїм знайомим чи родичам, ці ситуації можуть бути розслідувані правоохоронцями, а рішення ухвалюється судом. Будь-хто може подати заяву про порушення до відповідних органів.
Шуляк додала, що хоча особисті розмови між родичами чи знайомими є приватною справою, працівники ТЦК повинні діяти відповідно до законів України. Їхні дії регулюються законами, так само як і дії військовозобов’язаних громадян.
На сьогодні в РФ "припарковано" понад половину всього авіапарку Airbus A320neo і А321neo. Про це повідомляють росЗМІ. Зазначається,…
Після перемоги новообраного президента США Дональд Трамп та Ілон Маск були нерозлийвода. Мільярдер Tesla супроводжував Трампа під час…
В Україні під час мобілізації та уточнення військово-облікових даних всі військовозобов’язані громадяни повинні пройти обов’язковий…
У четвер, 21 листопада, біткоїн перевищив позначку в 98 тисяч доларів. Криптовалюта досягала рекордного максимуму, тому що…
На окупованих територіях України загарбники проводять протиправні дії та змушують українців служити в армії РФ.…
Банан, приклеєний скотчем до стіни, продали на торгах одного з найбільших у світі аукціонних будинків…