Юрист Надія Шуляк розповіла, що для працівників територіальних центрів комплектування не існує окремих правил спілкування з родичами, друзями чи знайомими. Це створює ризики, коли працівники можуть не видавати повістки своїм близьким, що є потенційним порушенням, яке правоохоронні органи мають право розслідувати, а суд — розглядати.
Вона сказала, що керівники та заступники керівників ТЦК належать до посад із високими корупційними ризиками, згідно з наказом НАЗК. Закон України “Про запобігання корупції” визначає перелік близьких осіб, і працівникам ТЦК заборонено працювати під прямим підпорядкуванням родичів чи бути їхніми підлеглими.
У випадках, коли працівники ТЦК не видають повістки своїм знайомим чи родичам, ці ситуації можуть бути розслідувані правоохоронцями, а рішення ухвалюється судом. Будь-хто може подати заяву про порушення до відповідних органів.
Шуляк додала, що хоча особисті розмови між родичами чи знайомими є приватною справою, працівники ТЦК повинні діяти відповідно до законів України. Їхні дії регулюються законами, так само як і дії військовозобов’язаних громадян.
В Японії з великою імовірністю може статись надпотужний землетрус. В очікуванні катастрофічної події експерти оприлюднили…
З 1 квітня Міністерство оборони України запускає електронний кабінет військово-лікарських комісій, що кардинально змінить систему…
В Іркутській області Росії розбився стратегічний бомбардувальник Ту-22М3. Про це пише російський моніторинговий канал Fighterbomber, який регулярно повідомляє…
Дизайн банкнот гривні було затверджено понад 30 років тому. Він все ще є актуальним, але,…
В Україні водії, які мають значні борги з аліментів, можуть втратити право керування авто. Щоб уникнути цього, слід…
У вівторок, 1 квітня, у Львові сталася сутичка між працівниками ТЦК та цивільними. У Львівському…