Попри запевнення Міністерства оборони України про позитивну динаміку мобілізації, експерти та деякі політики вважають, що процес залучення нових бійців до лав Сил оборони загальмувався. За інформацією, наданою Hromadske, дискусія навколо мобілізаційних темпів активізувалася після набуття чинності нового мобілізаційного закону.
У червні спікер Міноборони Дмитро Лазуткін повідомив про зростання кількості охочих долучитися до Збройних сил та зазначив, що “процес набув іншої інтенсивності”. Однак у жовтні секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Роман Костенко заявив про погіршення динаміки мобілізації. Незважаючи на звернення журналістів до Міноборони, офіційних коментарів щодо мобілізаційних планів та кількості залучених осіб від відомства не надійшло.
Військовий експерт і голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко зазначив, що заяви Костенка є суб’єктивними, і достовірну інформацію про потреби мобілізації мають тільки Міноборони та Генштаб ЗСУ. Тим часом аналітик Олексій Гетьман підтримує думку Костенка, наголошуючи, що нардеп має доступ до державної таємниці та робить обґрунтовані висновки, аналізуючи динаміку мобілізації.
“Якщо проаналізувати кількість мобілізованих від початку року, можна побачити тенденцію – чи йде на підйом, залишається стабільною, чи спадає,” – зазначив Гетьман.
Думку про уповільнення мобілізаційних темпів підтримав і депутат від “Слуги Народу” Федір Веніславський. За його словами, зниження дійсно відбулося, але воно є несуттєвим. Основною причиною депутат вважає збільшення кількості заброньованих осіб, які отримали відстрочку від служби.
Тимочко також згадав про вплив студентів на мобілізацію. Він відзначив, що значна кількість чоловіків віком близько 30 років сьогодні навчається у закладах вищої освіти, отримуючи відстрочку. “Міністерство освіти має розібратися, чому раптом стільки людей вирішили вчитися,” – додав експерт.
Наразі мобілізаційні процеси залишаються предметом дискусії між владою та експертами, і подальша динаміка залучення нових бійців до війська залежить від вирішення зазначених проблем.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…