Мобілізація “буксує”: що гальмує залучення нових бійців до ЗСУ

Попри запевнення Міністерства оборони України про позитивну динаміку мобілізації, експерти та деякі політики вважають, що процес залучення нових бійців до лав Сил оборони загальмувався. За інформацією, наданою Hromadske, дискусія навколо мобілізаційних темпів активізувалася після набуття чинності нового мобілізаційного закону.

У червні спікер Міноборони Дмитро Лазуткін повідомив про зростання кількості охочих долучитися до Збройних сил та зазначив, що “процес набув іншої інтенсивності”. Однак у жовтні секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Роман Костенко заявив про погіршення динаміки мобілізації. Незважаючи на звернення журналістів до Міноборони, офіційних коментарів щодо мобілізаційних планів та кількості залучених осіб від відомства не надійшло.

Розбіжності у поглядах

Військовий експерт і голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко зазначив, що заяви Костенка є суб’єктивними, і достовірну інформацію про потреби мобілізації мають тільки Міноборони та Генштаб ЗСУ. Тим часом аналітик Олексій Гетьман підтримує думку Костенка, наголошуючи, що нардеп має доступ до державної таємниці та робить обґрунтовані висновки, аналізуючи динаміку мобілізації.

“Якщо проаналізувати кількість мобілізованих від початку року, можна побачити тенденцію – чи йде на підйом, залишається стабільною, чи спадає,” – зазначив Гетьман.

Думку про уповільнення мобілізаційних темпів підтримав і депутат від “Слуги Народу” Федір Веніславський. За його словами, зниження дійсно відбулося, але воно є несуттєвим. Основною причиною депутат вважає збільшення кількості заброньованих осіб, які отримали відстрочку від служби.

Інші фактори впливу

Тимочко також згадав про вплив студентів на мобілізацію. Він відзначив, що значна кількість чоловіків віком близько 30 років сьогодні навчається у закладах вищої освіти, отримуючи відстрочку. “Міністерство освіти має розібратися, чому раптом стільки людей вирішили вчитися,” – додав експерт.

Наразі мобілізаційні процеси залишаються предметом дискусії між владою та експертами, і подальша динаміка залучення нових бійців до війська залежить від вирішення зазначених проблем.

Коломієць Надія

Recent Posts

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

5 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

14 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

22 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

31 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

40 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

48 хв. ago