Економічне бронювання – це узаконений відкуп від війни, – депутат-доброволець

Запропонована владою модель економічного бронювання, яка передбачає сплату щомісячного податку в понад 20 тис грн за можливість не мобілізуватися, – це, по суті, узаконення відкупу від прямого обов’язку захищати свою країну. Про це заявив український доброволець, депутат Харківської міської ради Ігор Черняк. 

“В нашій країні безмежних корупційних див відкупитися можна завжди й від усього. Можна когось вбити, забашлять і ніколи за то не сісти. Але ніхто в здоровому глузді не пропонує легалізувати відкуп за вбивство. Бо це – очевидна дічь, яка порушує ключові принципи, записані в Конституції. Але економічне бронювання – це, по суті, узаконений відкуп від служби під час війни, що є прямим обов’язком. І якщо держава це санкціонує, то вона фактично розписується у власній безпорадності та неспроможності забезпечити виконання обов’язків своїми громадянами”, – заявив Черняк. 

Він назвав це рішення “відкритим плювком у військо” – у кадрових військових, добровольців, мобілізованих та поранених, які “зависли” на МСЕКах, і не можуть ані звільнитися зі служби, ані одержати бодай щось від держави.

“Коли виключно наявність/відсутність коштів стає легальною підставою для того, щоб не виконувати певний обов’язок, то на цьому обов’язку можна ставити крапку. Бо не може існувати “необовʼязкових” обов’язків. Будь-хто зможе легально забити болт на виконання обовʼязку по захисту держави, просто сплативши “відступний” чи “відкупний”. І якщо зараз ми офіційно визнаємо, що обов’язок захищати Україну – то таке… То хто стане до лав, коли настане нове 24 лютого???” – зауважив Черняк. 

Нагадаємо: ідея про “економічне бронювання”, яка передбачає бронювання тільки для українців з високими зарплатами, викликала хвилю критики серед військових, експертів і населення, і в Офісі президента відмовилися від цієї ідеї. Але потім окремі чиновники все ж повернулися до неї, і продовжують її лобіювати.

Натомість міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що ідея економічного бронювання досі дискутується через свою складність, адже цей механізм викликає нерозуміння з боку військових.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Нардепи проти Зеленського: дорікнули, що у президента повністю “ручна Рада”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…

7 хв. ago

У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино (фото)

Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…

7 хв. ago

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

16 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

24 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

44 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

52 хв. ago