Діти здобудуть професію ще у школі: які зміни чекають освіту

Українська система освіти переживає масштабні зміни. Багато батьків не одразу сприймають нові реформи, оскільки вони суттєво відрізняються від того, що було раніше. Однак, як свідчать представники влади, реформа старшої школи має на меті краще підготувати учнів до майбутньої професійної діяльності та адаптувати їх до сучасного ринку праці.

Одна з основних змін полягає в тому, що після закінчення школи учні будуть вже з професією. Це дозволить молоді швидше інтегруватися на ринок праці. Реформа передбачає можливість обирати ті предмети, які будуть необхідними для їхньої майбутньої спеціальності. Крім того, освітній процес тісніше пов’язується з ринком праці, що допоможе учням розвивати навички, які відповідають реальним потребам роботодавців.

швачка, скріншот з відео

Ця реформа також має на меті викорінити нерівність між учнями з різних регіонів, зокрема з сільської місцевості, покращуючи якість навчання та умови освіти для всіх.

Реформа продовжує навчання в школі до 12 років, що вже давно практикується в багатьох європейських країнах. Українська молодь зможе обрати один із профілів: STEM (наука, технології, інженерія, математика), мовно-літературний або соціально-гуманітарний. У старшій школі замість широкого спектру предметів учні зосередяться на поглибленому вивченні тих дисциплін, які відповідають їхньому обраному профілю.

Учні зможуть також обирати додаткові предмети, навіть якщо вони не належать до основного профілю. Таким чином, діти зможуть поєднувати, наприклад, фізику з філологією, щоб розвиватися в кількох напрямках одночасно.

Після завершення 9 класу школярі матимуть два варіанти для продовження навчання:

Професійний коледж або заклад професійної освіти. Цей шлях дозволить отримати професію та швидше вийти на ринок праці. Учні матимуть змогу отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту, а також зможуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах.

Академічний ліцей. У ліцеї учні готуватимуться до вступу у вищі навчальні заклади, поглиблюючи знання за обраним профілем. У ліцеях також буде можливість поєднувати профільні та непрофільні предмети.

Пілотний проект стартує у 2025 році в окремих школах України, де буде оцінено ефективність реформи. Повноцінно нова система освіти запрацює з 2027 року.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

“Таке неможливо вигадати”: найкращі подружки одночасно народили своїх синів (фото)

Дві американки з Флориди (США), Керолінн Шада та Калі Гейнор, стали матерями в один і той же…

12 хв. ago

Які кольори авто були престижними в СРСР, а з яких сміялися

Сучасні автомобілі, хоча і тяжіють до більш універсальних кольорів, все ж пропонують водіям величезну колірну…

20 хв. ago

В Індії помер Ратан Тата, компанію якого оцінюють у $365 млрд (фото)

У лікарні Мумбаї помер Ратан Тата, колишній голова Tata Group, який вивів солідний і розрослися…

31 хв. ago

Надпотужна магнітна буря влупила по Землі: як вижити метеопатам

У найближчі дві доби очікується магнітна буря силою 8 балів. Це доволі потужні геомагнітні шторми, оскільки їхній…

41 хв. ago

Штрафи від ТЦК: чи можна уникнути покарання за несвоєчасну заміну приписного посвідчення

ТЦК нерідко штрафують українців, які не оновили своєчасно приписне посвідчення. Адвокат Володимир Крекотень розкрив нюанси законності таких…

52 хв. ago

Гіпноз, йога, пігулки, заїдання: які методи використовують зірки, щоб кинути палити (фото)

Про те, що наше здоров'я перебуває в наших руках, напевно, знають усі. Рано чи пізно…

1 годину ago