Українська система освіти переживає масштабні зміни. Багато батьків не одразу сприймають нові реформи, оскільки вони суттєво відрізняються від того, що було раніше. Однак, як свідчать представники влади, реформа старшої школи має на меті краще підготувати учнів до майбутньої професійної діяльності та адаптувати їх до сучасного ринку праці.
Одна з основних змін полягає в тому, що після закінчення школи учні будуть вже з професією. Це дозволить молоді швидше інтегруватися на ринок праці. Реформа передбачає можливість обирати ті предмети, які будуть необхідними для їхньої майбутньої спеціальності. Крім того, освітній процес тісніше пов’язується з ринком праці, що допоможе учням розвивати навички, які відповідають реальним потребам роботодавців.
Ця реформа також має на меті викорінити нерівність між учнями з різних регіонів, зокрема з сільської місцевості, покращуючи якість навчання та умови освіти для всіх.
Реформа продовжує навчання в школі до 12 років, що вже давно практикується в багатьох європейських країнах. Українська молодь зможе обрати один із профілів: STEM (наука, технології, інженерія, математика), мовно-літературний або соціально-гуманітарний. У старшій школі замість широкого спектру предметів учні зосередяться на поглибленому вивченні тих дисциплін, які відповідають їхньому обраному профілю.
Учні зможуть також обирати додаткові предмети, навіть якщо вони не належать до основного профілю. Таким чином, діти зможуть поєднувати, наприклад, фізику з філологією, щоб розвиватися в кількох напрямках одночасно.
Після завершення 9 класу школярі матимуть два варіанти для продовження навчання:
Професійний коледж або заклад професійної освіти. Цей шлях дозволить отримати професію та швидше вийти на ринок праці. Учні матимуть змогу отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту, а також зможуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах.
Академічний ліцей. У ліцеї учні готуватимуться до вступу у вищі навчальні заклади, поглиблюючи знання за обраним профілем. У ліцеях також буде можливість поєднувати профільні та непрофільні предмети.
Пілотний проект стартує у 2025 році в окремих школах України, де буде оцінено ефективність реформи. Повноцінно нова система освіти запрацює з 2027 року.
Найвища та найнижча жінка світу зустрілися вперше у Лондоні. Йоті Амге з Індії та Румейса Геглі разом…
Зима – період, коли харчування має бути особливо збалансованим та ситним. Фахівці радять їсти сезонні…
Австралійський ютубер Norme, який нещодавно побив світовий рекорд за найдовшим часом без сну, тепер вважає, що…
Тривалий час розкішний особняк у Торонто вважали найдорожчою нерухомістю Канади. Свого часу там зупинялися багато…
Студенти Лабораторії автономних систем ETH Zurich у Швейцарії розробили гнучкого пошуково-рятувального робота під назвою RoBoa,…
Як стало відомо з повідомлення нардепа Гончаренко, що Рада в першому читанні проголосувала законопроєкт про модернізацію…