Комунальники грабують українців платіжками у 50 тисяч за тепло, воду та газ: як врятуватися

Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з особливою увагою ставляться до своїх платіжок за комуналкою, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні експерти виносять тему незаконних нарахувань по ЖКП цілим сім’ям на загальний огляд, щоб люди розуміли, як у такій несправедливості необхідно поводитися.

Декілька прикладів порушень з боку комунальних підприємств у різних містах країни у себе в Telegram-каналі навів експерт з енергетики Олег Попенко.

Квітанції, скріншот: YouTube

За словами експерта, у Харкові у 2023 році всім власникам квартир незаконно нарахували плату за обслуговування теплових мереж.

“Ця послуга не може бути нарахована КП до платіжки, а приймається лише через рішення загальних зборів”, – пояснив експерт.

У Куп’янську мешканці отримали подвійні платіжки за електроенергію за період окупації – від окупаційної влади та від “Харківобленерго”.

Борги за комуналку

“Таких випадків сотні-тисячі по всій Україні”, – додає експерт.

Експерт також навів приклад Кривого Рогу, де мешканці зруйнованого будинку отримали рахунки від ДПЕК за електроенергію.

“А ще є напівзаконні платіжки. І так вони малюють величезні борги за тепло”, – додав він.

Також є і вельми “старий” випадок із Києва, коли 2020 року власник квартири отримав платіжку на 52 000 гривень за тепло за грудень.

Публікація Олега Попенка, скріншот: Telegram

“Лише тому, що КП КТЕ знайшли таку законодавчу можливість. І лише після мого особистого втручання та громадського резонансу вони зробили перерахунок”, – повідомив експерт.

Щодо ситуації у Львові, Попенко зазначив: “Також незаконні платіжки за обслуговування теплових мереж отримали у Львові. Усі користувачі послуг теплопостачання. Це 2020-2021 рік”.

Експерт звернув увагу на проблему нарахувань в окупованих містах: “Мешканці більшості міст в окупації отримували платіжки за комунальні послуги до кінця 2023 року”.

Попенко також прокоментував ситуацію у Чернігові: “У Чернігові працював приватний ЖЕК, я не знаю його долю зараз, тому що вони продавали його. Власники були десь у країнах Балтії. Вони постійно “балувалися” з нарахуваннями за обслуговування прибудинкової території, включаючи вартість обслуговування землі, які не мають до цього жодного стосунку”.

Комуналка, квитанції. Фото: Знай.uа

На питання про занадто гарячий теплоносій у будинках і відповідно високі платіжки, експерт відповів: “Нікуди звертатися. Відповідь буде одна. Багатоквартирний будинок – це спільна спільна власність власників квартир, і всі втрати в будинку – це ваші проблеми”.

Зі слів експерта стає ясно, що єдиним вирішенням проблеми є самостійне регулювання подачі тепла або встановлення ІТП з погодним регулюванням.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

16 хв. ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

38 хв. ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

44 хв. ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

45 хв. ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

1 годину ago

Тут вам не Лондон: турист відвідав Україну і розповів, що його вразило найбільше

Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…

1 годину ago