Українські військкомати не встигають оновлювати дані у державному реєстрі “Оберіг”. Внаслідок цього деякі військовозобов’язані з бронюванням опиняються в армії після контакту з працівників територіального центру комплектування (ТЦК). Як правильно діяти, якщо є відстрочка від призову, адвокатка Таміла Алексик пояснила ТСН.
Алексик розповіла історію про українця, який мав бронь від підприємства, але опинився в армії через те, що про нього не було даних у системі “Оберіг”. З її слів, це сталось через відсутність інформації в реєстрі, куди чомусь стали ще повільніше вносити дані про бронь. Адвокатка прояснила кілька пунктів, які слід пам’ятати військовозобов’язаним українцям.
Співрозмовниця журналістів пояснила, що описану процедуру мають виконувати громадяни з усіма видами відстрочки, а не лише заброньовані. При цьому вона посилається на Положення про військовий облік, затверджений Кабінетом Міністрів. Саме цим документом керуються суди, коли, наприклад, приймають рішення у відповідних судових позовах.
Яке покарання за неповідомлення про відстрочку?
Адвокатка наголосила, що ТЦК можуть оформити штраф за порушення правил військового обліку, якщо громадянин не повідомить про зміну свого статусу. Покарання за таке правопорушення — штраф від 17 до 25,5 тис. грн.
ЗСУ ліквідували російського пропагандиста, продюсера телеканалу Russia Today Магомеда Бучаєва. Це сталося у Часовому Яру Донецької…
Невелике американське містечко неподалік Філадельфії у штаті Нью-Джерсі вперше у своїй історії проголосувало за видачу ліцензій…
Жінки та чоловіки, які доглядають за дітьми з інвалідністю віком до 18 років, мають право…
В Україні для всіх діє обмеження: розмір призначеної пенсії не може бути вищим за 10 прожиткових мінімумів…
Голову Комітету "Асоціації адвокатів України" з нерухомості та будівництва Тетяна Даниленко розповіла, що не платити…
Новий законопроект, зареєстрований у Верховній Раді, спрямований на суттєве посилення покарання за повторні порушення правил дорожнього…