Українські військкомати не встигають оновлювати дані у державному реєстрі “Оберіг”. Внаслідок цього деякі військовозобов’язані з бронюванням опиняються в армії після контакту з працівників територіального центру комплектування (ТЦК). Як правильно діяти, якщо є відстрочка від призову, адвокатка Таміла Алексик пояснила ТСН.
Алексик розповіла історію про українця, який мав бронь від підприємства, але опинився в армії через те, що про нього не було даних у системі “Оберіг”. З її слів, це сталось через відсутність інформації в реєстрі, куди чомусь стали ще повільніше вносити дані про бронь. Адвокатка прояснила кілька пунктів, які слід пам’ятати військовозобов’язаним українцям.
Співрозмовниця журналістів пояснила, що описану процедуру мають виконувати громадяни з усіма видами відстрочки, а не лише заброньовані. При цьому вона посилається на Положення про військовий облік, затверджений Кабінетом Міністрів. Саме цим документом керуються суди, коли, наприклад, приймають рішення у відповідних судових позовах.
Яке покарання за неповідомлення про відстрочку?
Адвокатка наголосила, що ТЦК можуть оформити штраф за порушення правил військового обліку, якщо громадянин не повідомить про зміну свого статусу. Покарання за таке правопорушення — штраф від 17 до 25,5 тис. грн.
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…
Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…