Мобілізують попри бронювання: як підтвердити відстрочку в ТЦК, — адвокатка

Українські військкомати не встигають оновлювати дані у державному реєстрі “Оберіг”. Внаслідок цього деякі військовозобов’язані з бронюванням опиняються в армії після контакту з працівників територіального центру комплектування (ТЦК). Як правильно діяти, якщо є відстрочка від призову, адвокатка Таміла Алексик пояснила ТСН.

Бронювання при мобілізації в Україні

Алексик розповіла історію про українця, який мав бронь від підприємства, але опинився в армії через те, що про нього не було даних у системі “Оберіг”. З її слів, це сталось через відсутність інформації в реєстрі, куди чомусь стали ще повільніше вносити дані про бронь. Адвокатка прояснила кілька пунктів, які слід пам’ятати військовозобов’язаним українцям.

  1. Після того, як Міністерство економіки та Генштаб ЗСУ погодили бронювання певного громадянина, списки осіб з відстрочкою надходять в ТЦК. Військкомати повинні внести відповідні дані в “Оберіг”.
  2. Водночас військовозобов’язані з бронюванням протягом семи днів повинні особисто з’явитись у терцентр комплектування, щоб повідомити про зміну статусу. При цьому вони повинні мати документи, які підтверджують відстрочку, і написати заяву, щоб їх взяли до уваги.
  3. Інформацію про бронювання може надати і спеціальний уповноважений представник підприємства. У такому випадку можна і не йти в ТЦК особисто, але слід перевірити, чи змінився статус у реєстрі “Оберіг”.
  4. Ще один спосіб надіслати дані про бронювання — поштою або кур’єром. При цьому дата відправлення повинні вкладатись у сім днів.
  5. Отримавши заяву від громадянина, ТЦК вносить дані про спецоблік і тоді з’являється захист від призову.
  6. Важливо принести дані про відстрочку до того, як громадянин опиниться у статусі військового, наголосила адвокатка. Оскільки після того, як людина перебуває на службі, її не відпустять з військової частини, а вирішити щось у досудовому порядку “вже не можна”.

Співрозмовниця журналістів пояснила, що описану процедуру мають виконувати громадяни з усіма видами відстрочки, а не лише заброньовані. При цьому вона посилається на Положення про військовий облік, затверджений Кабінетом Міністрів. Саме цим документом керуються суди, коли, наприклад, приймають рішення у відповідних судових позовах.

Яке покарання за неповідомлення про відстрочку?

Адвокатка наголосила, що ТЦК можуть оформити штраф за порушення правил військового обліку, якщо громадянин не повідомить про зміну свого статусу. Покарання за таке правопорушення — штраф від 17 до 25,5 тис. грн.

Ольга Степанова

Recent Posts

Нові тарифи на тепло: коли подорожчає опалення в Києві

Підвищення тарифів на опалення — питання складне. І хоча в Україні діє мораторій на підвищення вартості…

5 хв. ago

Психіатр пояснив, чому багато українців сприймають ТЦК як ворогів

Психотерапевт Роман Кечур пояснив, чому багато українців сприймають працівників ТЦК як ворогів. З точки зору психології це…

12 хв. ago

Американці увімкнули “режим виживання” і скуповують імпортні товари через мита Трампа

Американські споживачі приготувалися до дефіциту через запровадження значних мит президента США Дональда Трампа на імпортні продукти. Нові правида набули…

21 хв. ago

Замість тюрми — ТЦК: скандальний експрокурор Ільницький уникає покарання через мобілізацію

Колишній львівський прокурор Ростислав Ільницький, якого шукали через підроблені документи для виїзду за кордон, тепер…

30 хв. ago

Тарифи на газ можуть злетіти до небес: як зміняться суми у платежах за комунальні послуги

В Україні знову заговорили про нову хвилю підвищення тарифів на газ. І головна причина —…

38 хв. ago

ПриватБанк масово закриває рахунки українців: хто під загрозою

Клієнти “ПриватБанку” мають актуалізувати свої дані, інакше рахунки можуть закрити. Про це попередили в пресслужбі…

47 хв. ago