Українські військкомати не встигають оновлювати дані у державному реєстрі “Оберіг”. Внаслідок цього деякі військовозобов’язані з бронюванням опиняються в армії після контакту з працівників територіального центру комплектування (ТЦК). Як правильно діяти, якщо є відстрочка від призову, адвокатка Таміла Алексик пояснила ТСН.
Алексик розповіла історію про українця, який мав бронь від підприємства, але опинився в армії через те, що про нього не було даних у системі “Оберіг”. З її слів, це сталось через відсутність інформації в реєстрі, куди чомусь стали ще повільніше вносити дані про бронь. Адвокатка прояснила кілька пунктів, які слід пам’ятати військовозобов’язаним українцям.
Співрозмовниця журналістів пояснила, що описану процедуру мають виконувати громадяни з усіма видами відстрочки, а не лише заброньовані. При цьому вона посилається на Положення про військовий облік, затверджений Кабінетом Міністрів. Саме цим документом керуються суди, коли, наприклад, приймають рішення у відповідних судових позовах.
Яке покарання за неповідомлення про відстрочку?
Адвокатка наголосила, що ТЦК можуть оформити штраф за порушення правил військового обліку, якщо громадянин не повідомить про зміну свого статусу. Покарання за таке правопорушення — штраф від 17 до 25,5 тис. грн.
Підвищення тарифів на опалення — питання складне. І хоча в Україні діє мораторій на підвищення вартості…
Психотерапевт Роман Кечур пояснив, чому багато українців сприймають працівників ТЦК як ворогів. З точки зору психології це…
Американські споживачі приготувалися до дефіциту через запровадження значних мит президента США Дональда Трампа на імпортні продукти. Нові правида набули…
Колишній львівський прокурор Ростислав Ільницький, якого шукали через підроблені документи для виїзду за кордон, тепер…
В Україні знову заговорили про нову хвилю підвищення тарифів на газ. І головна причина —…
Клієнти “ПриватБанку” мають актуалізувати свої дані, інакше рахунки можуть закрити. Про це попередили в пресслужбі…