Мобілізують попри бронювання: як підтвердити відстрочку в ТЦК, — адвокатка

Українські військкомати не встигають оновлювати дані у державному реєстрі “Оберіг”. Внаслідок цього деякі військовозобов’язані з бронюванням опиняються в армії після контакту з працівників територіального центру комплектування (ТЦК). Як правильно діяти, якщо є відстрочка від призову, адвокатка Таміла Алексик пояснила ТСН.

Бронювання при мобілізації в Україні

Алексик розповіла історію про українця, який мав бронь від підприємства, але опинився в армії через те, що про нього не було даних у системі “Оберіг”. З її слів, це сталось через відсутність інформації в реєстрі, куди чомусь стали ще повільніше вносити дані про бронь. Адвокатка прояснила кілька пунктів, які слід пам’ятати військовозобов’язаним українцям.

  1. Після того, як Міністерство економіки та Генштаб ЗСУ погодили бронювання певного громадянина, списки осіб з відстрочкою надходять в ТЦК. Військкомати повинні внести відповідні дані в “Оберіг”.
  2. Водночас військовозобов’язані з бронюванням протягом семи днів повинні особисто з’явитись у терцентр комплектування, щоб повідомити про зміну статусу. При цьому вони повинні мати документи, які підтверджують відстрочку, і написати заяву, щоб їх взяли до уваги.
  3. Інформацію про бронювання може надати і спеціальний уповноважений представник підприємства. У такому випадку можна і не йти в ТЦК особисто, але слід перевірити, чи змінився статус у реєстрі “Оберіг”.
  4. Ще один спосіб надіслати дані про бронювання — поштою або кур’єром. При цьому дата відправлення повинні вкладатись у сім днів.
  5. Отримавши заяву від громадянина, ТЦК вносить дані про спецоблік і тоді з’являється захист від призову.
  6. Важливо принести дані про відстрочку до того, як громадянин опиниться у статусі військового, наголосила адвокатка. Оскільки після того, як людина перебуває на службі, її не відпустять з військової частини, а вирішити щось у досудовому порядку “вже не можна”.

Співрозмовниця журналістів пояснила, що описану процедуру мають виконувати громадяни з усіма видами відстрочки, а не лише заброньовані. При цьому вона посилається на Положення про військовий облік, затверджений Кабінетом Міністрів. Саме цим документом керуються суди, коли, наприклад, приймають рішення у відповідних судових позовах.

Яке покарання за неповідомлення про відстрочку?

Адвокатка наголосила, що ТЦК можуть оформити штраф за порушення правил військового обліку, якщо громадянин не повідомить про зміну свого статусу. Покарання за таке правопорушення — штраф від 17 до 25,5 тис. грн.

Ольга Степанова

Recent Posts

Відомий японський волонтер може покинути Україну: яка причина

Японський волонтер Фумінорі Цучіко, який відкрив безплатне кафе в Харкові, під назвою FuMi Caffe, заявив, що може…

30 секунд ago

Над Україною знову помітили пасажирський літак з РФ: що сталося

Над Україною вкотре помітили пасажирський літак. За даними Flightradar24, російський авіалайнер потрапив у закритий авіаційний простір України…

8 хв. ago

Заплатите більше, навіть якщо фактично споживаєте менше: газовики зробили попередження

Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…

17 хв. ago

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

26 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

34 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

44 хв. ago