Українському бізнесу можуть надати право бронювати 30% військовозобовʼязаних працівників. Про подання законопроєкту №11468 до Ради заявив депутат “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко, підкресливши, що така квота є максимально справедливою.
У картці законопроєкту №11468 на сайті Верховної Ради поки немає тексту документа та пояснень до нього. Але Гончаренко стверджує, що у законопроєкті пропонується дати всім українським компаніям, які легально працюють та не мають податкових боргів, право на бронювання 30% військовозобовʼязаних співробітників.
“Без здирництва та корупції. Вважаю, що такий підхід є справедливим. Буду наполягати на розгляді цього законопроєкту”, – пообіцяв нардеп.
Одним з співавторів законопроєкту №11468, як вказано на сайті Ради, є народний депутат від партії “Слуга народу” Георгій Мазурашу, і це вже не перша його ініціатива щодо бронювання.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у березні цього року заявляв, що уряд працює над оновленою системою бронювання. Він розповідав, що вона стосуватиметься підприємств, які наповнюють бюджет країни своїми податками.
Нагадаємо, Верховна Рада розглядала загалом два варіанти економічного бронювання. Перший передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобовʼязаного має бути 35 тисяч гривень. Цієї суми, як зазначається, вистачить для утримання одного бійця. А другий варіант передбачає квоту на підприємство для військовозобовʼязаних.
Зокрема у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання. Згідно з ним, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати “бронь”, вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.
Згодом до парламенту також подали альтернативні законопроєкти, що передбачають інші моделі економічного бронювання – № 11331-1 та № 11331-2.
Станом на 31 липня, відповідно до наказів Мінекономіки, відомство прийняло 33 782 накази про бронювання військовозобов’язаних, з них 17 632 досі чинні.
Розподіл кількості заброньованих чоловіків, які працюють у галузях національної економіки, держорганах чи органах місцевого самоврядування, зараз в України орієнтовно такий:
На Київщині планують відремонтувати підвальне приміщення у психоневрологічному інтернеті, облаштувавши у ньому укриття. Проте питання…
Бунт у ТЦК намагався підняти в минулому засуджений громадянин — це провокація, яка матиме наслідки.…
Прикордонний пункт пропуску Медика-Шегині буде закрито для вантажівок із завтрашнього дня з 9:00, оскільки польські…
Американський мільярдер Стівен Лінч, який має бізнес у Росії, звернувся до уряду США з проханням дозволити…
Голова "Братства" Дмитро Корчинський заявив, що його хочуть вбити. Про це він сказав у відеозверненні.…
У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону. З квітня…