Непорочне інтимне листування: мода на секстинг охопила світ

Раніше секстинг пов’язували з депресією у підлітків. Вважалося, що цей тип інтимного листування може призводити до погіршення психічного здоров’я чи антисоціальної поведінки. Але нове дослідження ставить під сумнів цю ідею. Виявилось, зусилля по скороченню секстингу не запобігають психологічним проблемам серед підлітків, тож потрібні інші підходи, пише IFLScience.

Що таке секстинг

Секстингом називають листування інтимного характеру, що може також включати оголені та/або еротизовані фото й відео. Певна річ, як і будь-яка пов’язана із сексом тема, секстинг у багатьох викликає суперечливі почуття (особливо, коли йдеться про неповнолітніх).

Утім, у такого типу листувань є свої переваги. Зокрема, секстинг часто може замінити традиційний офлайновий секс, якщо люди до цього не готові або з якихось інших причин не можуть чи не хочуть зустрітися для сексу.

Загрози цифрового “сексу”

Підлітковий вік – це час, коли організм розвивається від дитячого до дорослого, а разом з ним відбувається низка фізіологічних та психологічних змін. Водночас зростає вплив наших соціальних стосунків, особливо з однолітками, що також призводить до зародження романтичної та сексуальної цікавості.

Поява цифрової епохи принесла з собою додаткові зміни і тиск, які впливають на підлітків. Смартфони та цифрові медіа тепер є важливими форумами для соціалізації, а також для сексуальних досліджень. Одним із таких наслідків є “секстинг” – загальний термін, що охоплює всі форми надсилання, отримання та пересилання відвертих сексуальних повідомлень і зображень в Інтернеті. З плином часу поширеність секстингу серед підлітків зростає, хоча в останні роки його рівень стабілізувався.

Секстинг не є безпроблемним, незважаючи на те, що він є усталеною частиною сучасного соціального світу. Сексуальні зображення можуть поширюватися без згоди, їхнє виробництво може бути примусовим, і вони можуть посилювати існуючі сексуальні подвійні стандарти. 

Нове дослідження

Дослідники з Норвегії з’ясували, чи справді високі бали в секстингу пов’язані з симптомами депресії та проблемами поведінки, і чи пов’язаний поганий психічний стан з секстингом в часі. Дослідники вивчили вибірку з трьома тисячами підлітків у віці від 15 до 19 років, які взяли участь принаймні в одному з трьох оцінювань у період з 2019 по 2021 рік. Вчені вимірювали секстинг, симптоми депресії та поведінку в кожній часовій точці.

Учасників запитували про те, чи обмінювалися або надсилали вони сексуальні фотографії або відео. Відповіді варіювалися від “ніколи” до “кожен день” або “майже кожен день”. Симптоми депресії вимірювали за допомогою опитувальника здоров’я, який складався з дев’яти пунктів і включав питання про поганий настрій, проблеми зі сном та низький рівень енергії. Проблеми з поведінкою вимірювалися за допомогою запитань про крадіжки, знущання та псування речей.

Результати і висновки

Аналіз показав, що частка підліткового секстингу змінювалася з часом:

  • 30,5% дівчат повідомили, що займалися секстингом у перший раз,
  • 36,7% – у другий,
  • 33,7% – у третій.

З іншого боку:

  • 33,1% хлопців повідомили, що займалися секстингом у перший раз,
  • 29,9% – у другий,
  • 21,6% – у третій.

При цьому симптоми депресії виявилися вищими серед дівчат, тоді як проблеми з поведінкою були вищими серед хлопців. А після проведеного вченими аналізу результати не виявили значного впливу секстингу на симптоми депресії як у хлопців, так і у дівчат. Цікаво, що проблеми з поведінкою серед дівчат, виміряні в одній точці, були пов’язані з підвищеною секстинговою активністю в наступній точці, що свідчить про те, що проблеми з поведінкою можуть призвести до більшої залученості в секстинг, а не навпаки. Для хлопців такого зв’язку взагалі не виявили. 

“Ми не знайшли жодних доказів, які б підтверджували, що секстинг є причиною погіршення психічного здоров’я з часом”, – підсумувала команда.

Дослідження має свої обмеження, й тим не менш, його результати є цікавими.

“Хоча наші дані свідчать про погіршення психічного здоров’я серед підлітків, які частіше беруть участь у сексі, результати не вказують на те, що секстинг з часом посилює симптоми депресії та проблеми з поведінкою”, – резюмували автори дослідження.

Іншими словами, замість того, аби забороняти підліткам займатися секстингом, куди важливіше пояснювати їм, наскільки важливо не поширювати чужі інтимні дані без згоди тощо, вважають психологи. 

Ольга Степанова

Recent Posts

ГУР повідомили, чим насправді били по Дніпру: це не «Рубіж» і не «Орєшнік»

21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…

5 хв. ago

Порошенко прийшов на фільм про закатованих у Бучі в куртці за 6000$ – експерт заявив про цинізм політика

Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко вбрався у куртку люксового італійського бренду за 6000$ на…

13 хв. ago

Снігу по пояс і мінус 15: Погода на вихідні влаштує українцям “апокаліпсис”

У п'ятницю, 22 листопада, Карпати покрив рясний снігопад, на горі Піп Іван Чорногорський випав сніг…

22 хв. ago

“Наживаються на людях”: Ощадбанк запідозрили у прихованих комісіях для пенсіонерів

"Ощадбанк" наживається на пенсіонерах, списуючи приховані комісії та нав'язуючи непотрібні послуги. Про це заявляє клієнтка…

31 хв. ago

Нардеп заявив про постійні скарги військових на хабарі й корупцію в армії

Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…

39 хв. ago

Тепер усе по-новому: ТЦК переходить на ручний режим надання відстрочок – перевірять кожного

Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…

46 хв. ago