Повноваження поліції зміняться з 18 травня: що передбачає новий закон про мобілізацію

У суботу, 18 травня, набуде чинності закон про мобілізацію, який передбачає зміну повноважень не тільки для працівників ТЦК та СП. Також вони торкнуться й поліції.

Про це пише Судово-юридична газета. Зазначається, що одним з нових повноважень буде перевірка в особи військового квитка.

У тексті закону зазначається, що чоловіки 18-60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу не лише ТЦК, але й поліцейських. Також аналогічні повноваження мають прикордонники у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску.

Ба більше, працівники поліції, крім військово-облікового документа, можуть вимагати показати документ, який посвідчує особу.Але особа повинна пред’явити військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, “у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах”.

Перевірка документів представники ТЦК або поліцію матимуть право фіксувати на фото або відео. Також вони можуть використовувати програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів “Оберіг”. Тож поліцейські також зможуть перевірити через цей реєстр, чи стоїть особа на військовому обліку та чи направлялася їй повістка. Дату та статус вручення повістки буде відображено в “Оберезі”, як раніше пояснювали у Міністерстві оборони. Відповідно поліцейський також буде бачити в Реєстрі за їх наявності дані про місце реєстрації особи та місце її роботи.

Також вносяться зміни стосовно формування інформаційних ресурсів поліцією. Передбачається, що поліція засобами інформаційно-комунікаційної системи наповнює та підтримує в актуальному стані реєстри та бази даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС стосовно осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, провадження у справах за якими здійснюється ТЦК.

Поліцейські, згідно з новим законом, матимуть право затримувати та доставляти осіб до ТЦК. За зверненням ТЦК, органів СБУ або розвідувальних органів поліція братиме участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК, а також здійснює адміністративне затримання та доставлення до цих центрів та органів призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (тобто, порушення правил військового обліку та мобілізації).

Ольга Степанова

Recent Posts

Сукупність хвороб не враховується: юрист про оцінку ВЛК стану здоров’я чоловіків

Під час визначення придатності до служби військово-лікарська комісія бере до уваги найбільш гостре захворювання військовозобов’язаного.…

11 хв. ago

Робота мрії з видом на море: в Німеччині рідкісна вакансія побила рекорд серед кандидатів

В Німеччині оголосили конкурс на посаду наглядача маяка. На неї подалися 1100 осіб Про це пише німецьке…

20 хв. ago

“Знятий” і “виключений” з військового обліку: адвокат пояснив, чи є різниця

В Україні багато хто плутає або узагальнює поняття "знятий" та "виключений" з військового обліку. Однак між…

32 хв. ago

Просто та красиво: 7 наймодніших суконь на літо 2024

Літній гардероб повинен бути не тільки стильним, але й комфортним та практичним. Тому варто обирати…

41 хв. ago

Операція “бусик”: стало відомо, скільки коштує, щоб відпустили з автобуса ТЦК

Один із мешканців Одеси розповів про те, як мало не став жертвою "операції бусик" (коли…

52 хв. ago

Стало відомо, у яких містах Європи найкраще співвідношення ціни та якості у 2024 році

Звісно, вирушаючи на відпочинок, більшість туристів намагаються зробити все можливе, щоб заощадити. Однак це втрачає будь-який…

60 хв. ago