Гетманцев виступає за міграцію в Україну з бідних країн

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев заявив, що через війну та вибуття робочої сили в Україні стали серйозні структурні проблеми на ринку праці. Тому, вважає він, в Україну потрібно залучати мігрантів з бідних країн. Вони б могли закрити потреби у працівниках робітничих спеціальностей.

Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі. Гетманцев опублікував статистику рівня безробіття в Україні. На ній видно, що він зростає. У цьому ключі Гетманцев заявив, що в цілому відновлення економіки впливатиме на показники зайнятості, що призведе до зменшення безробіття. Представники бізнесу говорять, що знайти зараз кваліфікованого спеціаліста за реальну зарплатню — це справжній квест. 

“На жаль, ситуація є такою, що тут не має простих і швидких рішень. І мобілізацію треба проводити, і підприємства повинні мати більшу передбачуваність у питаннях бронювання. Але бронювання/ мобілізація – лише окремий пласт проблем на ринку праці, які можна подолати тільки спільними зусиллями влади і бізнесу”, – написав він.

Щодо повернення зовнішніх мігрантів, це також складне питання, додав Гетманцев. Після завершення війни деякі повернуться в Україну, а деякі продовжать дистанційно працювати.

“Після завершення війни я б не виключав з порядку денного цілеспрямоване залучення трудової міграції з більш бідних країн або країн зі співставними доходами насамперед для закриття потреби у працівниках робітничих спеціальностей, які точно знадобляться для повномасштабної відбудови”, – підсумував нардеп.

Гетманцев вважає, що українцям треба готуватися до найгіршого

Він вважає, що активні бойові дії в Україні можуть тривати довше, ніж до кінця 2024 року. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики заявляв, що варто готуватися до можливого погіршення у консервативному сценарії, проте уряд має чітку політичну та інституційну рамку для визначення шляху розвитку країни, яка базується на євроінтеграції, детінізації та макрофінансовій стабільності. Водночас він підкреслив, що Україна вже застосовує ці стратегії незалежно від завершення війни.

Також Гетманцев говорив, що збільшення зовнішнього боргу може створити ризики для фінансової системи України. Він також висловив думку, що уряд може досягти нової угоди щодо відстрочки платежів за цим боргом в рамках програми з МВФ.

Водночас Гетманцев заявляв, що не варто радіти з приводу підвищення пенсій. Також він говорив, що з 2025 року українцям доведеться розбиратися самотужки з проблемами, з якими допомагали партнери.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

7 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago