Гетманцев виступає за міграцію в Україну з бідних країн

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев заявив, що через війну та вибуття робочої сили в Україні стали серйозні структурні проблеми на ринку праці. Тому, вважає він, в Україну потрібно залучати мігрантів з бідних країн. Вони б могли закрити потреби у працівниках робітничих спеціальностей.

Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі. Гетманцев опублікував статистику рівня безробіття в Україні. На ній видно, що він зростає. У цьому ключі Гетманцев заявив, що в цілому відновлення економіки впливатиме на показники зайнятості, що призведе до зменшення безробіття. Представники бізнесу говорять, що знайти зараз кваліфікованого спеціаліста за реальну зарплатню — це справжній квест. 

“На жаль, ситуація є такою, що тут не має простих і швидких рішень. І мобілізацію треба проводити, і підприємства повинні мати більшу передбачуваність у питаннях бронювання. Але бронювання/ мобілізація – лише окремий пласт проблем на ринку праці, які можна подолати тільки спільними зусиллями влади і бізнесу”, – написав він.

Щодо повернення зовнішніх мігрантів, це також складне питання, додав Гетманцев. Після завершення війни деякі повернуться в Україну, а деякі продовжать дистанційно працювати.

“Після завершення війни я б не виключав з порядку денного цілеспрямоване залучення трудової міграції з більш бідних країн або країн зі співставними доходами насамперед для закриття потреби у працівниках робітничих спеціальностей, які точно знадобляться для повномасштабної відбудови”, – підсумував нардеп.

Гетманцев вважає, що українцям треба готуватися до найгіршого

Він вважає, що активні бойові дії в Україні можуть тривати довше, ніж до кінця 2024 року. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики заявляв, що варто готуватися до можливого погіршення у консервативному сценарії, проте уряд має чітку політичну та інституційну рамку для визначення шляху розвитку країни, яка базується на євроінтеграції, детінізації та макрофінансовій стабільності. Водночас він підкреслив, що Україна вже застосовує ці стратегії незалежно від завершення війни.

Також Гетманцев говорив, що збільшення зовнішнього боргу може створити ризики для фінансової системи України. Він також висловив думку, що уряд може досягти нової угоди щодо відстрочки платежів за цим боргом в рамках програми з МВФ.

Водночас Гетманцев заявляв, що не варто радіти з приводу підвищення пенсій. Також він говорив, що з 2025 року українцям доведеться розбиратися самотужки з проблемами, з якими допомагали партнери.

Ольга Степанова

Recent Posts

На Рівненщині чоловік розбив скло в елітній автівці підприємця та кинув гранату

На Рівненщині чоловік розбив скло в автівці підприємця та кинув туди гранату. Автомобіль цієї миті стояв поблизу…

7 хв. ago

Одружилися за 5 тисяч доларів: затримано жінку з інвалідністю за вивезення ухилянта до Польщі

На Львівщині правоохоронці викрили жінку, яка організувала незаконний перетин кордону для свого фіктивного чоловіка. За це вона…

14 хв. ago

Домашнє насильство під час війни: статистика лякає

Через удари росіян по містах та селах України, втрату житла, травмування чи загибель рідних, економічні…

26 хв. ago

Поведуть на медкомісію. Чи чекає мобілізація на знятих із військового обліку до 2014 року

В Україні з 18 травня діє закон про мобілізацію. Вимоги стали жорсткішими — кожен чоловік…

36 хв. ago

Оштрафують або заблокують: що зміниться у правилах грошових переказів

Переказ грошей з картки на картку став одним з найзручніших і швидких способів розрахунків. Однак…

47 хв. ago

Українським ФОП готують підвищення податків: у Мінекономіки роз’яснили деталі

В Україні готують підвищення податків для ФОП. Про це повідомили у Мінекономіки. Стало відомо, що…

54 хв. ago