Відкупляться далеко не всі: Кабмін повідомив про зміни у бронюванні чоловіків від мобілізації

У Кабміні повідомили про зміни у правилах у бронюванні чоловіків. Вони пов’язані з економічною складовою, а саме заробітною платою працівників, яким надається відстрочка від служби. В уряді дійшли висновку, що їхній дохід має бути середнім або навіть вищим за середній.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у відомстві, яке він очолює, розробляють механізм бронювання від мобілізації, який ґрунтується на принципі справедливості.

Обговорюються різні підходи. Наразі в Україні отримали відстрочку від служби близько 700 осіб. Цей підхід працює, тому що є галузі вкрай важливі для країни. Йдеться про підприємства критичної інфраструктури.

За словами Шмигаля, насамперед мають бути заброньовані чоловіки, робота яких особливо потрібна для забезпечення життєдіяльності держави. У таких організаціях мають бути заброньовані якщо не всі співробітники, то більша їх частина.

Голова Кабінету Міністра наголосив, що до цих компаній належать ті, що наповнюють державний бюджет. Вони допомагають фінансувати ЗСУ, тому мають продовжувати ефективну роботу.

Денис Шмигаль уточнив, що Міністерство економіки має виділити сфери, які мають вагомий вплив на вітчизняну економіку. Можуть розглядатися ті з них, які мають високе податкове навантаження вище за середнє у галузі.

“Такого офіційно показника немає, але податкова його надає Міністерству економіки, ми дивимося і працюємо над тим, як ці речі ввести у законодавчу площину. Тобто сплата податків, офіційна зарплата має бути середньою або вищою за середню по галузі – очевидно, це не може бути підприємство, яке сплачує мінімалку”.

Глава українського уряду вважає, що під час повномасштабної війни мають бути дві категорії громадян. Це ті, що захищають країну, та ті, які працюють та наповнюють бюджет.

На одного військовослужбовця, який ризикує життям на фронті, має бути не менше восьми осіб, які працюють у тилу. Якщо співвідношення менше, втрачається ефективність. Шмигаль зазначив, що потрібно розробити комплексний підхід та визначити вплив підприємства на економіку. Це й буде рамкою майбутньої системи бронювання, над якою працюють.

Ольга Степанова

Recent Posts

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

5 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

12 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

21 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

30 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

38 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

47 хв. ago