У держави немає потужностей всіх людей змусити і заарештовувати – Арахамія про мобілізацію

Народні депутати України перед другим читанням законопроєкту про мобілізацію обирають між електронними повістками й автобусами зі співробітниками з військкоматів, оскільки для військовозобов’язаних потрібен примус для допомоги у війську.

Про це в ефірі національного телемарафону Єдині новини повідомив очільник фракції Слуга народу у Верховній Раді Давид Арахамія.

За його словами, наразі депутати обговорюють варіанти та шукають компроміс щодо законопроєкту про мобілізацію №10449. Однією з тем є обговорення є стимулювання військовозобов’язаних українців, яке може відбуватися через електронні повістки, або сумнозвісні автобуси зі співробітниками ТЦК на вулицях.

– Для цього треба всіх (військовозобов’язаних, – Ред.) мати в одній системі. Ми прийняли вже закон №10062, який дозволяє зробити в реєстрі Оберіг Міністерства оборони всіх військовозобов’язаних… Для чого це? Для того, щоб ми зрозуміли, скільки взагалі людей, які можуть бути, в теорії, призвані. Таким чином спланувати розумну мобілізацію, – каже Арахамія.

Проте він визнає, що у парламенті розуміють, що в питання мобілізації необхідний примус.

– Те, що запропонували зараз у Міністерстві оборони і Генеральному штабі – все заарештувати й таке інше – не підходить. Це занадто жорстко, по-перше. По-друге, у держави взагалі немає потужностей всіх цих людей змусити і заарештовувати, потім кримінальні провадження тощо. Я думаю, що це просто по мертвому колу ми ідемо, але треба мати якийсь примус, – каже нардеп.

Він додає, що остаточного рішення серед нардепів ще немає, але у Раді “будуть шукати баланс” між першим та другим читанням.

Думаю, що знайдемо врешті-решт якесь компромісне рішення, яке дозволить, з одного боку, стимулювати людей це робити, з іншого боку, тоді їх карати якось, але, як то кажуть, не летально. Йде велика дискусія. Або люди врешті-решт скажуть: та нехай вони по вулицях їздять, як зараз, не треба нічого електронного. Я теж допускаю, що може бути і такий сценарій, якщо буде консенсус певний політичний, – резюмував він.

Цьому передувало ухвалення Верховною Радою законопроєкту про мобілізацію
№10449 у першому читанні.

Законопроєкт має норми щодо вручення повісток через електронний кабінет
і відповідальність для тих, хто ухиляється від військового обов’язку.

Ольга Степанова

Recent Posts

Небезпечний тренд набирає обертів: у Дніпрі діти підірвали “крота”

У Дніпрі діти вирішили наслідувати тренди з мережі та налякати мешканців вибухами. Не зупинило їх…

6 години ago

Маск розкритикував заборону TikTok у США: “це суперечить свободі слова”

Американський мільярдер і власник соціальної мережі Х Ілон Маск заявив, що блокування соціальної мережі TikTok у Сполучених…

7 години ago

Скільки стажу потрібно для пенсії у 10 тисяч гривень: розрахунки на 2025 рік

У 2025 році пенсійна система України продовжує функціонувати за принципом індивідуального нарахування пенсійних виплат, що…

7 години ago

Відстрочка від мобілізації: не призиватимуть на службу ще одну категорію українців

В умовах воєнного стану в Україні уряд робить кроки для захисту прав громадян, особливо тих, хто опинився…

7 години ago

Зловісний і рішучий. Аналіз нового офіційного портрета Дональда Трампа

Напередодні інавгурації Дональда Трампа було оприлюднено його новий офіційний портрет. І багатьом здалося, що на…

7 години ago

Дірка в стіні номера президента Зеленського ледь не спричинила міжнародний скандал

Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб…

7 години ago