Прийняття спадщини — це не тільки отримання майна, а й можливих боргів. Згідно з Цивільним кодексом України, не всі права та обов’язки спадкодавця переходять до спадкоємців. Наприклад, особисті права та компенсації не підлягають спадкуванню, пише ВРУ.
Особисті немайнові права, такі як право на честь, гідність та особисту недоторканність, не можна передати після смерті. Також не переходять до спадкоємців права на аліменти, пенсії та соціальні виплати, які надаються тільки для підтримки самого спадкодавця.
Членство в громадських організаціях чи товариствах не є спадковим, і родичі не отримують його. Так само, компенсація за шкоду здоров’ю, отримана спадкодавцем, не переходить до його родини.
Водночас, важливим є те, що неотримані соціальні виплати, як-от зарплата, пенсії, стипендії, аліменти та допомога з тимчасової непрацездатності, які були належні спадкодавцю, передаються його родичам або додаються до спадкової маси, якщо у спадкодавця не залишилось родичів.
Перед прийняттям спадщини важливо не лише оцінити майно, яке переходить до спадкоємців, а й ретельно вивчити всі зобов’язання та борги, що можуть бути частиною спадкової маси. Прийняття спадщини з боргами може стати фінансовим тягарем для спадкоємців, тому дуже важливо розуміти всі наслідки цього процесу.
Індійський каскадер встановив світовий рекорд Гіннеса, зупинивши язиком 57 електричних вентиляторів за одну хвилину. Про…
В українському інфопросторі шириться інформація про накладення штрафів на водіїв за відсутність страхового полісу, яке…
Представниця окупаційного МІД РФ Марія Захарова подивилася інтерв’ю президента України Володимира Зеленського американському подкастеру Лексу…
З 1 січня 2025 року в Україні набувають чинності нові правила мобілізації, які суттєво змінюють…
Контррозвідка Служби безпеки запобігла теракту, який російські спецслужби планували вчинити на Київщині. Вони готували підрив…
У січні 2025 року у світі зафіксовано новий спалах хвороби - метапневмовірус заражає сотні людей. Це захворювання…