Прийняття спадщини — це не тільки отримання майна, а й можливих боргів. Згідно з Цивільним кодексом України, не всі права та обов’язки спадкодавця переходять до спадкоємців. Наприклад, особисті права та компенсації не підлягають спадкуванню, пише ВРУ.
Особисті немайнові права, такі як право на честь, гідність та особисту недоторканність, не можна передати після смерті. Також не переходять до спадкоємців права на аліменти, пенсії та соціальні виплати, які надаються тільки для підтримки самого спадкодавця.
Членство в громадських організаціях чи товариствах не є спадковим, і родичі не отримують його. Так само, компенсація за шкоду здоров’ю, отримана спадкодавцем, не переходить до його родини.
Водночас, важливим є те, що неотримані соціальні виплати, як-от зарплата, пенсії, стипендії, аліменти та допомога з тимчасової непрацездатності, які були належні спадкодавцю, передаються його родичам або додаються до спадкової маси, якщо у спадкодавця не залишилось родичів.
Перед прийняттям спадщини важливо не лише оцінити майно, яке переходить до спадкоємців, а й ретельно вивчити всі зобов’язання та борги, що можуть бути частиною спадкової маси. Прийняття спадщини з боргами може стати фінансовим тягарем для спадкоємців, тому дуже важливо розуміти всі наслідки цього процесу.
З 1 січня 2025 року тарифи на газ для українців не підвищаться, незважаючи на припинення…
Прокуратура у суді довела наявність підстав для розірвання договору оренди землі у Пущі-Водиці, де замість…
Британка Келлі Грін втекла від міського шуму на Трістан-да-Кунья. Це найвіддаленіший острів світу, де мешкає…
Іван Якубець наголосив, що кожен українець повинен внести свій вклад у захист країни. Різні вікові…
Для українських пенсіонерів діють різноманітні пільги. Зокрема, безоплатний проїзд у деяких видах транспорту. Чи буде…
Український ринок тютюнових виробів очікують кардинальні зміни через нещодавно ухвалений Верховною Радою закон про підвищення…