Прийняття спадщини — це не тільки отримання майна, а й можливих боргів. Згідно з Цивільним кодексом України, не всі права та обов’язки спадкодавця переходять до спадкоємців. Наприклад, особисті права та компенсації не підлягають спадкуванню, пише ВРУ.
Особисті немайнові права, такі як право на честь, гідність та особисту недоторканність, не можна передати після смерті. Також не переходять до спадкоємців права на аліменти, пенсії та соціальні виплати, які надаються тільки для підтримки самого спадкодавця.
Членство в громадських організаціях чи товариствах не є спадковим, і родичі не отримують його. Так само, компенсація за шкоду здоров’ю, отримана спадкодавцем, не переходить до його родини.
Водночас, важливим є те, що неотримані соціальні виплати, як-от зарплата, пенсії, стипендії, аліменти та допомога з тимчасової непрацездатності, які були належні спадкодавцю, передаються його родичам або додаються до спадкової маси, якщо у спадкодавця не залишилось родичів.
Перед прийняттям спадщини важливо не лише оцінити майно, яке переходить до спадкоємців, а й ретельно вивчити всі зобов’язання та борги, що можуть бути частиною спадкової маси. Прийняття спадщини з боргами може стати фінансовим тягарем для спадкоємців, тому дуже важливо розуміти всі наслідки цього процесу.
В Україні у другому півріччі 2024 року банки помітно скоротили обсяги видачі пільгових іпотечних кредитів за…
У середині листопада Україна отримала довгоочікуваний дозвіл на використання західних ракет для ударів по Росії. Після…
Новий закон про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників автомобілів набирає чинності з 1 січня 2025…
Уряд України вніс нові зміни до резервування військової служби для священнослужителів, які були затверджені Кабінетом…
Президент України Володимир Зеленський подякував Сполученим Штатам за санкції проти засновника партії "Грузинська мрія" Бідзини…
У 2025 році розміри єдиного податку, військового збору та ЄСВ за себе особисто (без найманих…