Хто може оформити відстрочку через “Резерв­+”: адвокатка пояснила всі нюанси

На сьогодні відстрочку через “Резерв+” можуть оформити три категорії чоловіків, але кожна категорія має своє обмеження. Про всі нюанси розповіла в ефірі Українського Радіо адвокатка Дар’я Тарасенко.

Особи з інвалідністю

Як зазначила адвокатка, не кожен чоловік з інвалідністю може оформити цю відстрочку через” Резерв+”, оскільки не про кожного є інформація в реєстрах.

“Якщо чоловік має інвалідність і отримує пенсію, то він, скоріш за все, зможе оформити відстрочку через “Резерв+”. Але якщо він особа з інвалідністю, але пенсію не отримує, наприклад, тому що йому не вистачає стажу, а отримує соціальну допомогу від соцзахисту, то на сьогодні він не зможе оформити таку відстрочку через “Резерв+”, – пояснила вона. Тоді необхідно або чекати, коли допрацюється цей додаток, аби оформлювати в паперовому вигляді.

Вона також зазначила, що якщо у людини інвалідність безстрокова, то Резерв+” оформить відстрочку на 1 рік. Якщо ж у людини інвалідність до певного строку, то якщо до закінчення цього строку залишилось більше, ніж рік, то інвалідність оформлять на рік, якщо менше – то до дати завершення довідки МСЕК.

Здобувачі освіти

Як зазначила адвокатка, якщо про такого військовозобов’язаного в Єдиній державній електронній базі з питань освіти є інформація про те, що він дійсно навчається і щодо нього не порушена послідовність освіти, то він зможе оформити відстрочку через “Резерв+”.

Чоловіки, які утримують трьох і більше дітей віком до 18 років

Як зауважує адвокатка, через “Резерв+” може отримати відстрочку лише той чоловік, у якого всі троє дітей або більше у шлюбі з однією жінкою, з якою він зараз перебуває в шлюбі. Якщо це діти від різних шлюбів, або не від різних, але не було шлюбу, або вже розлучений то електронну відстрочку неможливо оформити, тільки в паперовому вигляді.

Як додала адвокатка, хоча Міноборони планує повністю оцифрувати процес надання відстрочки, однак вона не вважає це реальним.

“Для кожної підстави для відстрочки мають бути певні реєстри, з яких програма отримає інформацію про те, що це дійсно так і дійсно виконуються такі вимоги. Втім на сьогодні не існує таких реєстрів, де б зберігалась абсолютно вся інформація… А якщо немає реєстру, то й неможливо в автоматичному режимі це перевірити. Якщо зробити так, що через “Резерв+” ви подали, а потім якась людина буде це ще перевіряти, то виникає багато питань і корупційні ризики”, – пояснила вона.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Промовистий ієрогліф став символом року в Японії

Ієрогліф «кін» («золото» ) обраний символом 2024 року в Японії. Урочиста церемонія з цієї нагоди…

1 хв. ago

Путін підкинув мільярди бідним союзникам, а Сомалі взагалі пробачив борг

Росія позичила рекордну за 25 років суму "дружнім" країнам. Таким чином Кремль продовжив радянську практику…

10 хв. ago

Що з’їсти, щоб заснути: фрукти, які в цьому допоможуть

Багато українців сьогодні страждають через нестачу сну, проблеми, яка безумовно позбавляє їх здоров'я. Що робити,…

25 хв. ago

ТЦК встановили крайній термін: хоч Новий рік дадуть відзначити – мобілізація вже змінилася

До 5 лютого 2025 року українські чоловіки, яким раніше було присвоєно статус «обмежено придатний», мають…

34 хв. ago

Компанія Ахметова зупиняє роботу шахт під Покровськом

Група компаній "Метінвест" олігарха Ріната Ахметова зупинила роботу на одній із трьох шахт, яка знаходиться…

43 хв. ago

Путін розраховує на ефект: що може стати потенційною ціллю “Орешника”

Владімір Путін найближчими днями може завдати нового удару по території України балістичною ракетою "Орешник". За…

51 хв. ago