“Мобілізовують старших людей без мотивації з букетом хвороб”: військовий відверто розповів про наболіле

Нині до українського війська здебільшого потрапляють мобілізовані без мотивації, яким понад 40 років, при цьому вони мають “букет” захворювань.

Але, за словами полковника Нацгвардії України Артема Ілюхіна, згодом ці люди “розкриваються” та усвідомлюють, що поруч – побратими, які під час поранення нададуть допомоги та витягнуть з пекла, пише УНІАН.

Ілюхін пояснив, що військові давно чекали на зміни до закону про мобілізацію, який набрав чинності у травні. Він додав, що через демократичні процеси в Україні прийняття закону затягнулося.

“Тому маємо те, що маємо… Звичайно, того напливу охочих, як це було в лютому 2022 року, вже не буде. Всі, хто хотів воювати, або уже у війську, або активно допомагають війську, або, на жаль, їх уже немає з нами. І велике питання з якістю мобілізованих. Бо нам, звичайно ж, хотілося б бачити молодих здорових людей 25-35 років, сильних, морально стійких, мотивованих”, – розповів військовий.

Однак, як додав полковник, більшість із останньої хвилі мобілізації – це чоловіки, яким понад сорок років, нерідко з хронічними захворюваннями та низькою мотивацією. Але все одне вони – громадяни України, інших немає, тому доводиться працювати саме з такими новобранцями.

Військовий також пояснив, яка різниця в боєздатності між добровольцями й мобілізованими. Зокрема, мотивація – це головний рушій, який дає змогу виконувати поставлені завдання. Яким би ти не був “термінатором” – вправним і досвідченим, без мотивації важко досягти успіху. Мотивований боєць, який чітко розуміє, чому він у Силах оборони, усвідомлює, що може трапитися з його сім’єю та країною – він і завдання виконає, і своє життя зможе зберегти.

Водночас, за словами Ілюхіна, часто буває, що спершу людина взагалі не має мотивації, але, потрапивши до колективу, проходить підготовку й у процесі “розкривається”. Тобто, вона усвідомлює, що поруч – побратими, на яких можна покластися, які допоможуть, при пораненні нададуть допомогу.

“Починають усвідомлювати, що при пораненні накладуть турнікет і витягнуть із пекла. І в нього з’являється мотивація, віра в себе і свою зброю”, – наголошує військовий.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

47 хв. ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

56 хв. ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

1 годину ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

1 годину ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

1 годину ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

1 годину ago