“Мобілізовують старших людей без мотивації з букетом хвороб”: військовий відверто розповів про наболіле

Нині до українського війська здебільшого потрапляють мобілізовані без мотивації, яким понад 40 років, при цьому вони мають “букет” захворювань.

Але, за словами полковника Нацгвардії України Артема Ілюхіна, згодом ці люди “розкриваються” та усвідомлюють, що поруч – побратими, які під час поранення нададуть допомоги та витягнуть з пекла, пише УНІАН.

Ілюхін пояснив, що військові давно чекали на зміни до закону про мобілізацію, який набрав чинності у травні. Він додав, що через демократичні процеси в Україні прийняття закону затягнулося.

“Тому маємо те, що маємо… Звичайно, того напливу охочих, як це було в лютому 2022 року, вже не буде. Всі, хто хотів воювати, або уже у війську, або активно допомагають війську, або, на жаль, їх уже немає з нами. І велике питання з якістю мобілізованих. Бо нам, звичайно ж, хотілося б бачити молодих здорових людей 25-35 років, сильних, морально стійких, мотивованих”, – розповів військовий.

Однак, як додав полковник, більшість із останньої хвилі мобілізації – це чоловіки, яким понад сорок років, нерідко з хронічними захворюваннями та низькою мотивацією. Але все одне вони – громадяни України, інших немає, тому доводиться працювати саме з такими новобранцями.

Військовий також пояснив, яка різниця в боєздатності між добровольцями й мобілізованими. Зокрема, мотивація – це головний рушій, який дає змогу виконувати поставлені завдання. Яким би ти не був “термінатором” – вправним і досвідченим, без мотивації важко досягти успіху. Мотивований боєць, який чітко розуміє, чому він у Силах оборони, усвідомлює, що може трапитися з його сім’єю та країною – він і завдання виконає, і своє життя зможе зберегти.

Водночас, за словами Ілюхіна, часто буває, що спершу людина взагалі не має мотивації, але, потрапивши до колективу, проходить підготовку й у процесі “розкривається”. Тобто, вона усвідомлює, що поруч – побратими, на яких можна покластися, які допоможуть, при пораненні нададуть допомогу.

“Починають усвідомлювати, що при пораненні накладуть турнікет і витягнуть із пекла. І в нього з’являється мотивація, віра в себе і свою зброю”, – наголошує військовий.

Романчук Микола

Recent Posts

Турист відвідує різні країни щовихідних, не витрачаючи гроші на житло: скільки він платить

Мандрівник похизувався, як відвідує нову країну щовихідних за невеликі гроші. Він навіть відвідав Швейцарію, щоб…

5 години ago

Території – не найголовніше. Україна змінила стратегію щодо мирної угоди

Повернення всіх окупованих Росією територій більше не є головною ціллю України, пише The New York…

5 години ago

У “Слузі народу” хочуть відкрити дані військовозобов’язаних активістів

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський запропонував відкрити дані військовозобов'язаних активістів. Про це…

5 години ago

«Цього разу все інакше»: де житиме Меланія Трамп під час президенства чоловіка

Очікується, що протягом наступних чотирьох років майбутня перша леді США Меланія Трамп проведе більшу частину…

5 години ago

Безугла вже знає, коли розгонять ТЦК, та скільки заберуть на війну

Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що зі співробітників ТЦК можна набрати 50 тис. нових військовослужбовців.…

5 години ago

Попит стрімко зріс: Трамп робить власну горілку, що коштує $6000 за пляшку

Новообраний президент США, американський підприємець Дональд Трамп розширив свій бізнес, запустивши лінійку преміальної горілки Trump Super…

5 години ago