У Рівному правоохоронці викрили чергову схему ухилення від мобілізації. Спільно з СБУ було встановлено, що організатором схеми є керівниця агентства нерухомості, яка діяла разом з двома підлеглими та медпрацівниками, серед яких є посадові особи МСЕК. Вони фальсифікували медичні історії своїх так званих клієнтів. Під час обшуків правоохоронці знайшли 14 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Нацполіція регіону. За даними правоохоронців, початкова вартість так званих послуг становила $11 400, проте згодом організатори підвищили ціну на ще $5 300. Тобто злочинці брали вже 16 700 тисяч доларів (майже 700 тисяч гривень – ред.).
Поліціянти встановили, що 50-річна жителька Рівненського району організувала незаконну діяльність разом із двома знайомими. До їхньої схеми були залучені медичні працівники, включаючи посадових осіб медико-соціальних експертних комісій обласного центру.
Зловмисники обіцяли 47-річному чоловікові допомогти уникнути мобілізації за грошову винагороду. Вони пропонували йому фіктивну довідку про інвалідність. Ці документи дозволяли йому безперешкодно виїжджати за кордон.
Організаторка та двоє її підлеглих були затримані на місці злочину. Їм вже повідомлено про підозру. Злочинці можуть потрапити до в’язниці. Їм загрожує п’ять років позбавлення волі.
Всього правоохоронці провели 48 санкціонованих обшуків. Внаслідок цього вилучили понад 14 мільйонів гривень.
Служба безпеки України (СБУ) додала, що в групі було 29 осіб. За гроші організатори пропонували чоловікам ухилитися від мобілізації, використовуючи підроблені документи про важкі хвороби серця або нервової системи.
Рієлторка залучила до схеми 26 медичних працівників. Фігуранти повністю фальсифікували історії хвороб, зокрема щодо стаціонарного лікування, що дозволяло отримувати висновки про непридатність “хворих” до військової служби.
Для пошуку потенційних клієнтів організатори використовували свої зв’язки через агентство нерухомості, а отримані прибутки ділили між усіма учасниками злочину. Правоохоронці затримали трьох організаторів під час передачі 16 700 доларів США від нового ухилянта. Всього, за даними СБУ, за фальшиві довідки брали від 15 до 29 тисяч доларів, тобто від 600 до приблизно 1,2 млн доларів.
ЗМІ також публікують фото з обшуків. Кількість знайдених грошей вражає — ними навіть застелила двоспальне ліжко і підлогу.
4 жовтня працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки в очільниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи. В результаті виявили рекордну суму готівки — близько $6 мільйонів. Гроші, що були у вигляді гривень, євро та доларів США, були розкидані по всьому кабінету посадовиці, а в її кабінеті знайшли $100 тисяч. Як з’ясувалося, чималу суму вона отримана завдяки фальшивим медичним довідкам для ухилянтів.
Печерський суд Києва 7 жовтня обрав для Тетяни Крупи запобіжний захід. Її арештували з альтернативою внесення застави у 500 млн грн. Жінці загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Також у Київській області постане перед судом голова міжрайонної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якого підозрюють у хабарництві за спрощення процедури отримання групи інвалідності для чоловіків мобілізаційного віку. У його кабінеті вилучили понад $25 тисяч, 1600 євро та численні фальшиві медичні документи.
Крім того, у Харкові СБУ викрила ще одну корупційну схему ухилення від мобілізації. В ній брали участь 13 осіб, включаючи голову та посадовців міжрайонної МСЕК. Вони за гроші списували ухилянтів з військового обліку. Під час обшуків у них також знайшли значні суми готівки в різній валюті, включно з російськими рублями. Учасникам цієї схеми загрожує до восьми років позбавлення волі.
До того ж після обшуків у кабінеті керівниці МСЕК Тетяни Крупи, слідчі виявили списки осіб з фіктивними діагнозами. Справу продовжують розслідувати правоохоронні органи. Також ДБР викрила ще одну схему заробітку на мобілізації в Одеському ТЦК.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…