В останні місяці Україну буквально щодня трясуть нові корупційні скандали, масштаби яких вражають уяву. Ці події підривають довіру громадян до державної системи і демонструють, що корупція проникає в різні сфери життя країни, включаючи охорону здоров’я, правоохоронні органи і навіть міністерства. Корупційні схеми, хабарі, приховані готівкові мільйони та нечесні угоди — це стало повсякденною реальністю у боротьбі з тіньовими структурами.
У цій статті, розглянемо подробиці останніх гучних скандалів, які стали прикладом для критики державної системи та показником гостроти проблеми корупції в країні.
Одним із найгучніших випадків стало викриття керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяни Крупи та її сина, який обіймає керівну посаду у місцевому Головному управлінні Пенсійного фонду України. На початку жовтня 2024 року у них виявили готівку в різних валютах на суму 6 мільйонів доларів. Під час санкціонованих обшуків Державне бюро розслідувань (ДБР) знайшло готівку як удома, і у робочих кабінетах. Жінка намагалася позбавитися частини грошей, викинувши дві сумки з півмільйоном доларів у вікно.
Слідчі підозрюють, що посадовці МСЕК допомагали ухилянтам, незаконно оформляючи інвалідність чоловікам, які намагаються уникнути військової служби. У робочому кабінеті Крупи виявили 100 тисяч доларів, підроблені медичні документи та списки ухилянтів із фіктивними діагнозами. Вдома у родини зберігалося 5,244 мільйона доларів, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, а також брендові прикраси та коштовності. За даними ДБР, гроші та документи знаходили практично у кожному куточку квартири — у шафах, ящиках, нішах. У свою чергу, Печерський районний суд Києва 7 жовтня обрав запобіжний захід для Крупи у вигляді арешту на 60 діб з альтернативою застави у розмірі 500 мільйонів гривень.
Ще одним скандалом стало викриття начальників Бориспільського та Бучанського районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) Сергія Русина та Леоніда Викочка, яких підозрюють в організації схем ухилення від мобілізації на суму понад мільйон доларів. У серпні 2024 року в їхніх будинках було виявлено схованки з готівкою, захованою під підлогою та за обшивкою стін. Співробітники Служби безпеки України (СБУ) повідомили, що підозрювані пропонували військовозобов’язаним “допомогти” уникнути мобілізації, використовуючи підроблені медичні документи про непридатність до служби стану здоров’я. Вартість такої “послуги” становила 37 тисяч доларів, і в цю суму входила підготовка фіктивних документів та супровід під час проходження військово-лікарської комісії.
Серйозний резонанс викликало затримання колишнього співробітника Бюро економічної безпеки (БЕБ) Віталія Черненка, який працював у Агентстві оборонних закупівель. У липні 2024 року Черненка було затримано за спробу отримання хабара у розмірі 700 тисяч доларів, обіцяючи вплинути на детективів БЕБ та допомогти мережі валютних обмінників припинити кримінальну справу. Після скандалу Черненка було звільнено з посади, проте цей випадок знову звернув увагу громадськості на корупцію в органах, відповідальних за економічну безпеку.
У Міненергетики також спалахнув гучний скандал — заступника міністра Олександра Хейла було затримано під час отримання хабара у розмірі 500 тисяч доларів. За даними НАБУ, Хейло запропонував керівнику вугільного держпідприємства забезпечити передачу на зберігання цінного обладнання для видобутку вугілля із шахт, що знаходяться поблизу зони бойових дій. Кошти мали передаватися частинами, і під час передачі третього траншу одного з посібників було затримано на місці злочину. Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) продовжив запобіжний захід для Хейло, збільшивши термін арешту на два місяці.
Адвокат юридичної компанії “Міллер” Олексій Носов був звинувачений у спробі дати хабар у розмірі 200 тисяч доларів детективу НАБУ та прокурору САП, щоб домогтися передачі справи свого підзахисного до іншого органу досудового розслідування. Лікаря з Житомира також викрили за допомогу військовозобов’язаним ухилятися від призову за допомогою підроблених медичних висновків. Під час обшуків у неї було виявлено понад 4,4 мільйона гривень.
Гучний скандал спалахнув і з нардепом Андрієм Одарченком, який у 2024 році, як передбачається, незаконно виїхав з України після пред’явленого йому звинувачення у хабарництві. Одарченко пропонував Мустафі Найєму, керівнику Державного агентства по відновленню, 50 тисяч доларів за сприяння у виділенні коштів на ремонт будівель університету. Як хабар нардеп передав частину суми у вигляді криптовалюти — 0,39 біткоїну, що еквівалентно 10 тисячам доларів на той момент.
Ці та інші випадки свідчать, що корупція в Україні залишається однією з головних проблем, що потребує негайних та рішучих дій з боку правоохоронних органів та державних структур. Тіньові схеми, використання особистих зв’язків для збагачення та хабарництво — все це підриває віру людей у справедливість та законність.
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…