Кабмін поставив бронювання працівників на паузу

Уряд 8 жовтня ухвалив протокольне рішення, яким частково зупинив дію критеріїв для бронювання до 15 листопада 2024 року. Відповідний витяг з протоколу опублікувало The Page. Так, можливість надалі визначати критичні підприємства та громадські організації поки залишиться у міністерств, але буди зупинене для інших суб’єктів. Судячи з витягу, пропозицію вніс перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.

Відповідно до документу, до 15 листопада зупинено дію норм Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, а також критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, затверджених постановою Кабміну №76 у частині повноважень центральних органів виконавчої влади (крім міністерств), інших державних органів, обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій) визначати підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Судячи з витягу, усім цим суб’єктам – крім міністерств – до врегулювання зазначених питань бронювання військовозобов’язаних доручено утриматися від прийняття рішень про визнання підприємств, установ, організацій критично важливими. Крім того, рішення передбачає анулювання військовозобов’язаним відстрочок від призову у разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання.

Також Мінекономіки разом з Міноборони доручається підготувати та внести на чергове засідання Уряду проект рішення Кабміну, в якому буде передбачено порядок перевірки обгрунтованості прийнятих центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами, обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціям) рішень про визначення підприємств, установ та організацій критично важливими, а також перегляду таких рішень. Крім того, обласним адміністраціями та КМДА доручено включити до комісій з визначення критично важливих підприємств керівників обласних ТЦК чи їх заступників, а також до 15 листопада за участі ТЦК провести аудит прийнятих рішень.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Нові правила мобілізації: як потрапити до армії без візиту до ТЦК

Нові правила мобілізації в Україні значно спростили процес добровільного призову до армії, виключивши відвідування територіальних…

8 хв. ago

В Ізраїлі пообіцяли “смертоносну, точну та несподівану” відповідь Ірану

Відповідь Ізраїлю на ракетну атаку, яку здійснив Іран минулого тижня, буде "смертоносною, точною та несподіваною".…

17 хв. ago

Нема ким змінювати: у Раді висловилися про демобілізацію військових до 25 років

В цей час Україна не може провести демобілізацію військовослужбовців віком 18-25 років. Однак у разі покращення…

25 хв. ago

Терміново запасайтесь, а то буде біда: скоро ціни вразять навіть депутатів

У сезоні 2023/24 ціни на картоплю в Україні залишаються на близькому до історичного рівня, при…

45 хв. ago

“Здивувала” статками: депутатка з Хмельницького приховала від декларування 1,5 млн доларів

У депутатки Хмельницької міськради виявили понад півтора мільйона незадекларованих доларів, її підозрюють у незаконному збагаченні.  За даними Державного бюро…

53 хв. ago

З’явитися в ТЦК: у Резерв+ почали надходити виклики від військкомів – як реагувати

Багато Українців почали отримувати повідомлення про порушення правил військового обліку в додатку “Резерв+”. У самих…

1 годину ago