30 днів на сплату: нардепи пропонують запровадити “заочні” штрафи за відмову від виклику ТЦК

Народні депутати пропонують надати можливість територіальним центрам комплектування і соціальної підтримки накладати “заочні” штрафи без складання протоколу у випадках, коли виклик громадянина до ТЦК повернуто з відмітками про невручення чи відмову в отриманні. Про це йдеться у тексті законопроєкту №12093.

Законодавці пропонують доповнити частину 5 ст. 258 Кодексу України про адміністративні правопорушення таким чином, щоб повернення виклику ТЦК з відмітками про невручення чи відмову в отриманні стало підставою для того, аби не складати протокол.

“Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику або про повернення виклику з відмітками про невручення чи відмову в отриманні” — йдеться у тексті законопроєкту.

Як зазначили експерти “Судово-юридичної газети”, якщо ці зміни до законодавства ухвалять, то після повернення виклику ТЦК зможе відразу скласти постанову про штраф.

Крім того, законопроєкт передбачає обов’язкове врахування виписки з реєстру “Оберіг” про не оновлення чи несвоєчасне оновлення даних як доказу у судовому засіданні, оскільки раніше суди подекуди не приймали такі виписки.

Також документ передбачає, що справи про відповідні адміністративні правопорушення можуть розглядати як за місцем перебування на військовому обліку особи, так і за місцем їх виявлення.

На сплату зокрема і “заочного” штрафу громадянину надаватиметься 30 днів з дня набрання чинності постановою. Якщо за цей час штраф не сплачений, то така постанова підлягає примусовому виконанню.

“Тобто, постанова ТЦК буде направлятися виконавцю, який зможе відразу відкрити виконавче провадження, арештувати рахунки ухилянта та здійснити інші дії щодо забезпечення стягнення”, — зазначили у “Судово-юридичній газеті”.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago