30 днів на сплату: нардепи пропонують запровадити “заочні” штрафи за відмову від виклику ТЦК

Народні депутати пропонують надати можливість територіальним центрам комплектування і соціальної підтримки накладати “заочні” штрафи без складання протоколу у випадках, коли виклик громадянина до ТЦК повернуто з відмітками про невручення чи відмову в отриманні. Про це йдеться у тексті законопроєкту №12093.

Законодавці пропонують доповнити частину 5 ст. 258 Кодексу України про адміністративні правопорушення таким чином, щоб повернення виклику ТЦК з відмітками про невручення чи відмову в отриманні стало підставою для того, аби не складати протокол.

“Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику або про повернення виклику з відмітками про невручення чи відмову в отриманні” — йдеться у тексті законопроєкту.

Як зазначили експерти “Судово-юридичної газети”, якщо ці зміни до законодавства ухвалять, то після повернення виклику ТЦК зможе відразу скласти постанову про штраф.

Крім того, законопроєкт передбачає обов’язкове врахування виписки з реєстру “Оберіг” про не оновлення чи несвоєчасне оновлення даних як доказу у судовому засіданні, оскільки раніше суди подекуди не приймали такі виписки.

Також документ передбачає, що справи про відповідні адміністративні правопорушення можуть розглядати як за місцем перебування на військовому обліку особи, так і за місцем їх виявлення.

На сплату зокрема і “заочного” штрафу громадянину надаватиметься 30 днів з дня набрання чинності постановою. Якщо за цей час штраф не сплачений, то така постанова підлягає примусовому виконанню.

“Тобто, постанова ТЦК буде направлятися виконавцю, який зможе відразу відкрити виконавче провадження, арештувати рахунки ухилянта та здійснити інші дії щодо забезпечення стягнення”, — зазначили у “Судово-юридичній газеті”.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Підуть служити у першу чергу: як проходитиме мобілізація у жовтні

У травні 2024 року було ухвалено законопроєкт № 10449, який вніс деякі зміни до Закону…

3 хв. ago

У Польщі зібралися закрити кордон з Україною: що відомо і коли почнеться

Повідомляється, що з 8 жовтня польські фермери планують заблокувати рух вантажівок у районі «Медика-Шегині», а…

12 хв. ago

“Мають пройти через фронт”: академік висловився про обов’язкову мобілізацію чиновників

Перший віцепрезидент Національної академії наук України Володимир Горбулін вважає, що головним принципом під час мобілізації має бути справедливість.…

20 хв. ago

Учені створили капсулу, яка витримає ядерне випробування за температури 750°С

Капсули, створені в INL (Велика Британія), пройдуть випробування на опромінення наприкінці цього року в Національній…

31 хв. ago

Можна втратити купу грошей: механік закликав водіїв уникати деяких вживаних авто

Автомобільний механік Девід Лонг застеріг водіїв, які планують купити надійне вживане авто, уникати моделей, що мають…

41 хв. ago

По 4500 гривень на місяць: кому надали право на базову соцдопомогу

Мінсоцполітики підготувало проект ухвали Кабінету міністрів про впровадження експериментального проекту з надання базової соціальної допомоги.…

48 хв. ago