30 днів на сплату: нардепи пропонують запровадити “заочні” штрафи за відмову від виклику ТЦК

Народні депутати пропонують надати можливість територіальним центрам комплектування і соціальної підтримки накладати “заочні” штрафи без складання протоколу у випадках, коли виклик громадянина до ТЦК повернуто з відмітками про невручення чи відмову в отриманні. Про це йдеться у тексті законопроєкту №12093.

Законодавці пропонують доповнити частину 5 ст. 258 Кодексу України про адміністративні правопорушення таким чином, щоб повернення виклику ТЦК з відмітками про невручення чи відмову в отриманні стало підставою для того, аби не складати протокол.

“Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику або про повернення виклику з відмітками про невручення чи відмову в отриманні” — йдеться у тексті законопроєкту.

Як зазначили експерти “Судово-юридичної газети”, якщо ці зміни до законодавства ухвалять, то після повернення виклику ТЦК зможе відразу скласти постанову про штраф.

Крім того, законопроєкт передбачає обов’язкове врахування виписки з реєстру “Оберіг” про не оновлення чи несвоєчасне оновлення даних як доказу у судовому засіданні, оскільки раніше суди подекуди не приймали такі виписки.

Також документ передбачає, що справи про відповідні адміністративні правопорушення можуть розглядати як за місцем перебування на військовому обліку особи, так і за місцем їх виявлення.

На сплату зокрема і “заочного” штрафу громадянину надаватиметься 30 днів з дня набрання чинності постановою. Якщо за цей час штраф не сплачений, то така постанова підлягає примусовому виконанню.

“Тобто, постанова ТЦК буде направлятися виконавцю, який зможе відразу відкрити виконавче провадження, арештувати рахунки ухилянта та здійснити інші дії щодо забезпечення стягнення”, — зазначили у “Судово-юридичній газеті”.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

41 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

43 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

54 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

58 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago