Все, що варто знати про бойову повістку: що за документ і як його вручають

В Україні продовжили загальну мобілізацію, і чоловіки віком від 18 до 60 років можуть отримати повістки. Але важливо розуміти, що після отримання першої повістки людину не заберуть одразу в зону бойових дій — цей процес має декілька етапів.

Повістка для оновлення даних у військкоматі та повістка про мобілізацію — це зовсім різні документи. За ігнорування кожного з них передбачені різні покарання, зазначає адвокат Роман Сімутін у своєму телеграм-каналі.

Повістки, які можуть вручити військовозобов’язаним, поділяються на кілька видів:

  • повістка для уточнення даних видається для оновлення інформації про стан здоров’я, склад сім’ї, місце роботи тощо;
  • повістку на проходження військово-лікарської комісії. Після проходження комісії визначається, чи придатний військовозобов’язаний до служби, чи має обмежену придатність, або взагалі непридатний.
  • мобілізаційне розпорядження або “бойова повістка”. Ця повістка видається військовозобов’язаному після проходження ВЛК, якщо він визнаний придатним до служби. Лише після цього етапу можливе направлення в бойові частини.

Зверніть увагу, повістка на відправку вручається особисто або надсилається поштою.

Важливо зазначити, що навіть якщо громадянин не отримав повістку особисто, вона може вважатися врученою. Згідно з пунктом 41 постанови №560, якщо повістка була надіслана поштою і зафіксовано відсутність особи за місцем проживання, вона все одно рахується належно врученою.

Адвокат Роман Сімутін наголошує, що не всі, хто не отримав або проігнорував повістку, є ухилянтами. Існує багато обставин, через які людина може не отримати повідомлення від ТЦК.

“Ви можете бути відсутнім вдома з інших поважних причин, таких як відрядження, перебування у лікарні або просто вийшли в магазин, за дитиною тощо. Поширеними є і ситуації, коли працівник пошти взагалі не може попасти у під’їзд, обладнаний кодовими замками та домофонами. А чекати навіть десять хвилин, доки хтось з мешканців можливо вийде, він не буде”, — пояснює юрист.

Яке покарання передбачене за неявку за повісткою

Неявка за повісткою для уточнення облікових даних або проходження військово-лікарської комісії тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Ігнорування “бойової повістки” є кримінальним правопорушенням і карається позбавленням волі на строк до п’яти років.

Коломієць Надія

Recent Posts

Афера на сотні мільйонів гривень: що не так зі встановленням сонячних батарей

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…

8 хв. ago

У ОAE виготовлено найбільший зливок золота у світі

Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…

17 хв. ago

Лукашенко погрожує вимкнути інтернет, якщо за нього не проголосують на виборах

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…

25 хв. ago

Аналітики назвали авто з найбільшою смертністю у аваріях

У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…

36 хв. ago

Cуд анулював шлюб пари через дві таємниці дружини: що вона приховувала

Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…

45 хв. ago

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

53 хв. ago