Мобілізовані без військового досвіду зобов’язані проходити базову підготовку перед службою, яка триває щонайменше місяць. Проте тривалість навчання не регламентується законодавчо та визначається рішеннями Генерального штабу ЗСУ.
Адвокат Євген Филипець сказав, що іноді трапляються випадки, коли мобілізованих, які не пройшли підготовку через хворобу, все ж відправляють на службу.
Важливо враховувати статтю 59 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, яка забороняє командирам направляти в зону бойових дій тих, хто не завершив підготовку.
Якщо мобілізованого відправляють на фронт без відповідної підготовки, варто звернутися до командира з рапортом, у якому потрібно вказати на необхідність проходження базового навчання. Якщо командир не реагує на запит, можна зв’язатися з гарячою лінією Міністерства оборони або проконсультуватись з адвокатом.
Відправка на службу може відбуватися як групами, так і індивідуально, і мобілізовані можуть чекати на відправку до двох тижнів. Однак, за неявку на відправку без поважних причин передбачена кримінальна відповідальність, що може призвести до позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.
Поважними причинами для неявки вважаються, наприклад, хвороба, смерть родича або стихійне лихо, про що потрібно повідомити ТЦК протягом трьох днів.
Постанова Кабінету Міністрів України, яка набула чинності наприкінці жовтня 2024 року, запроваджує важливі зміни до…
І знову в Україні розпочалися віялові вимкнення електроенергії. А це означає, що із приготуваннях їжі…
Дональд Трамп, який став переможцем на виборах у США, однозначно має певні "важелі, щоб вплинути на…
Домовитися з Путіним неможливо, тож президент Володимир Зеленський повинен мати план дій на випадок, якщо Україну примушуватимуть…
Опублікований документ містить перелік політичних убивств, скоєних російськими спецслужбами від початку 2000 року, коли до…
У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…