Мобілізовані без військового досвіду зобов’язані проходити базову підготовку перед службою, яка триває щонайменше місяць. Проте тривалість навчання не регламентується законодавчо та визначається рішеннями Генерального штабу ЗСУ.
Адвокат Євген Филипець сказав, що іноді трапляються випадки, коли мобілізованих, які не пройшли підготовку через хворобу, все ж відправляють на службу.
Важливо враховувати статтю 59 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, яка забороняє командирам направляти в зону бойових дій тих, хто не завершив підготовку.
Якщо мобілізованого відправляють на фронт без відповідної підготовки, варто звернутися до командира з рапортом, у якому потрібно вказати на необхідність проходження базового навчання. Якщо командир не реагує на запит, можна зв’язатися з гарячою лінією Міністерства оборони або проконсультуватись з адвокатом.
Відправка на службу може відбуватися як групами, так і індивідуально, і мобілізовані можуть чекати на відправку до двох тижнів. Однак, за неявку на відправку без поважних причин передбачена кримінальна відповідальність, що може призвести до позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.
Поважними причинами для неявки вважаються, наприклад, хвороба, смерть родича або стихійне лихо, про що потрібно повідомити ТЦК протягом трьох днів.
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…