Мобілізація в Україні: адвокатка розповіла, за що ТЦК можуть штрафувати українців

В Україні триває загальна мобілізація і в деяких випадках територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) можуть оштрафувати громадян. Деталями поділилася адвокатка і правозахисниця Олена Карнаух-Голодняк в ефірі “Українського радіо”.

За її словами, військовозобов’язані громадяни можуть отримати штрафи за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку, а також мобілізацію. У цей перелік можна вписати все: від ігнорування повістки до неоновлення даних.

“Найчастіше штрафують за порушення правил обліку. Люди до травня цього року думали, що нічого робити не треба, не поспішали замінювати приписне на військовий квиток. Відтак під час оновлення даних в ТЦК їм виписували штраф. Інша ситуація, коли людям виписують штраф за те, що вони раніше не повідомили про одруження чи народження дітей. Залежно від того, за що виписали штраф можна оцінювати шанси на потенційний виграш у суді. Далеко не всі оскаржують штрафи від ТЦК. Дуже багато просто оплачують, щоб ТЦК від них відчепилося”, — заявила Олена Карнаух-Голодняк.

Сьогодні сума штрафів становить від 17 000 до 25 500 гривень, однак якщо не сплатити вчасно, то сума може подвоїтися — від 34 000 до 51 000 гривень.

Водночас, у судовому реєстрі було 34 справи про скасування штрафів від ТЦК і 30 з них завершилися на користь позивачів. Адвокатка зазначила, що часто представники військкоматів надто впевнено використовують нові норми законодавства, адже вони є першопрохідцями і раніше таких повальних сум не було.

“Вони вчаться на своїх помилках. Наприклад, людина виграла суд, оскільки довела, що про народження дітей і одруження знав державний реєстр РАГСу і ТЦК мали про це знати з цього реєстру, а не він мав сам їх повідомляти. В законі прописано, з яких реєстрів ТЦК зобов’язані отримувати інформацію. Якщо людина є в цих реєстрах, то окремо повідомляти інформацію в ТЦК не потрібно. Це позиція одного суду. В іншого суду може бути зовсім інша позиція. Тому треба бути обережним, оскільки єдиної позиції Верховного суду, яку зобов’язані використовувати всі суди наразі немає”, — підсумувала Олена Карнаух-Голодняк.

Ольга Степанова

Recent Posts

Усі відстрочки будуть анульовані: у Кабміні ухвалили жорстке рішення – названо терміни

Постанова Кабінету Міністрів України, яка набула чинності наприкінці жовтня 2024 року, запроваджує важливі зміни до…

5 хв. ago

Що можна швидко приготувати без світла та газу: 5 легких і корисних варіантів

І знову в Україні розпочалися віялові вимкнення електроенергії. А це означає, що із приготуваннях їжі…

12 хв. ago

Експосол США розповів про те, як Трамп намагатиметься закінчити війну в Україні

Дональд Трамп, який став переможцем на виборах у США, однозначно має певні "важелі, щоб вплинути на…

20 хв. ago

Екснардеп Парасюк звернувся до президента із вимогою

Домовитися з Путіним неможливо, тож президент Володимир Зеленський повинен мати план дій на випадок, якщо Україну примушуватимуть…

21 хв. ago

Розвідка США розсекретила інформацію про отруєння Ющенка

Опублікований документ містить перелік політичних убивств, скоєних російськими спецслужбами від початку 2000 року, коли до…

36 хв. ago

Путіна хочуть прибрати: ФСБ розкрила страхи російської еліти

У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…

47 хв. ago