Мобілізація в Україні: адвокатка розповіла, за що ТЦК можуть штрафувати українців

В Україні триває загальна мобілізація і в деяких випадках територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) можуть оштрафувати громадян. Деталями поділилася адвокатка і правозахисниця Олена Карнаух-Голодняк в ефірі “Українського радіо”.

За її словами, військовозобов’язані громадяни можуть отримати штрафи за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку, а також мобілізацію. У цей перелік можна вписати все: від ігнорування повістки до неоновлення даних.

“Найчастіше штрафують за порушення правил обліку. Люди до травня цього року думали, що нічого робити не треба, не поспішали замінювати приписне на військовий квиток. Відтак під час оновлення даних в ТЦК їм виписували штраф. Інша ситуація, коли людям виписують штраф за те, що вони раніше не повідомили про одруження чи народження дітей. Залежно від того, за що виписали штраф можна оцінювати шанси на потенційний виграш у суді. Далеко не всі оскаржують штрафи від ТЦК. Дуже багато просто оплачують, щоб ТЦК від них відчепилося”, — заявила Олена Карнаух-Голодняк.

Сьогодні сума штрафів становить від 17 000 до 25 500 гривень, однак якщо не сплатити вчасно, то сума може подвоїтися — від 34 000 до 51 000 гривень.

Водночас, у судовому реєстрі було 34 справи про скасування штрафів від ТЦК і 30 з них завершилися на користь позивачів. Адвокатка зазначила, що часто представники військкоматів надто впевнено використовують нові норми законодавства, адже вони є першопрохідцями і раніше таких повальних сум не було.

“Вони вчаться на своїх помилках. Наприклад, людина виграла суд, оскільки довела, що про народження дітей і одруження знав державний реєстр РАГСу і ТЦК мали про це знати з цього реєстру, а не він мав сам їх повідомляти. В законі прописано, з яких реєстрів ТЦК зобов’язані отримувати інформацію. Якщо людина є в цих реєстрах, то окремо повідомляти інформацію в ТЦК не потрібно. Це позиція одного суду. В іншого суду може бути зовсім інша позиція. Тому треба бути обережним, оскільки єдиної позиції Верховного суду, яку зобов’язані використовувати всі суди наразі немає”, — підсумувала Олена Карнаух-Голодняк.

Ольга Степанова

Recent Posts

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

2 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

4 хв. ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

8 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

8 години ago