Пенсіонерам дозволили докупити стаж: скільки у 2025 році коштує місяць

Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що громадяни можуть придбати страховий стаж через портал Пенсійного фонду без відвідин установ.

Як це зробити і хто може скористатися цією послугою, дізнаємося разом.

Про це стало відомо завдяки інформації від прес-служби Пенсійного фонду України.

В Україні існує можливість “докупити” страховий стаж через онлайн-сервіс Пенсійного фонду України, що значно спрощує процес та дозволяє зробити це без укладання паперових договорів та відвідування державних установ. За два роки роботи цього сервісу вже укладено понад шість тисяч договорів, а сума сплачених внесків перевищила 65 млн грн.

Ось основні моменти, які слід знати про цю можливість:

Хто може скористатися цією послугою?

Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть взяти як застраховані, так і не застраховані особи віком від 16 років. Головна умова – інформація про таких осіб має бути внесена до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування, і вони не повинні отримувати пенсію у солідарній системі загальнообов’язкового пенсійного страхування.

Також є можливість укладання договору на добровільну сплату страхових внесків третім особам.

Як укласти договір?

Щоб укласти договір про добровільну участь, необхідно зайти на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Процес укладання договору відбувається в електронній формі, де слід підписати типовий договір про добровільну сплату страхових внесків. Для цього можна використовувати кваліфікований електронний підпис, Дія.Підпис або систему GOV.ID.

Які вимоги до вкладів?

Розмір та періодичність сплати внесків кожен визначає самостійно, залежно від своїх можливостей та бажань. Це дозволяє гнучко підходитимемо процесу накопичення страхового стажу.

Як це працює?

Страхові внески зараховуються протягом місяця, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Тобто вклад стає дійсним у місяці, коли він надійшов на рахунок фонду.

Цей сервіс є зручним та доступним інструментом для тих, хто хоче покращити свій страховий стаж без відвідування установи та без складних процедур.

Скільки коштує страховий стаж?

Щоб порахувати скільки доведеться заплатити за стаж в Україні, потрібно відштовхуватися від мінімальної заробітної плати по країні. 2025 року вона становить 8000 грн. Мінімальний страховий внесок – це 22% мінімальної зарплати, тобто 1760 грн/місяць. Якщо вам не вистачає 1 року стажу, доведеться заплатити 21 120 гривень.

Романчук Микола

Recent Posts

Чи перероджується душа людини після смерті

Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…

3 години ago

Епігенетик назвав звички українців, які скорочують життя

Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…

3 години ago

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження

Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…

4 години ago

“Я б не чіпала її”: у США знайшли мотрошну рибу з сутінкової зони океану (фото)

На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…

4 години ago

Що буде з доларом в найближчі місяці: компанія Goldman Sachs дала прогноз

Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…

4 години ago

Одна з країн штрафуватиме та заарештовуватиме за ходу «Безсмертного полку»

Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…

4 години ago