Як перевірити, чи підлягаєте ви мобілізації

Багато українців досі не знають, чи підлягають вони зараз мобілізації. Зокрема, досі це актуально для чоловіків, які раніше були “обмежено придатними”, оскільки термін перепроходження ВЛК продовжили до 5 червня 2025 року.

Адвокатка Дар’я Тарасенко в ефірі “Українського радіо” детально пояснила, як військовозобов’язаним перевірити свій статус у реєстрі та уникнути можливих проблем із мобілізацією. Вона нагадала, що висновки військово-лікарської комісії (ВЛК) чинні лише один рік.

Якщо комісія була пройдена понад півтора року тому, інформація вже неактуальна, і наполягати на її внесенні до реєстру немає сенсу.

Однак, якщо висновок був зроблений менш ніж рік тому, а у реєстрі зазначено некоректний статус, то потрібно звернутися до ТЦК.

“Якщо ж людина пів року тому проходила висновок ВЛК і була визнана придатною тільки для служби в тилових підрозділах, те, що раніше було “обмежено придатний”, а по реєстру побачила або прочерк, або написано, що придатний, то варто звернутися для того, щоб виправили цю інформацію в реєстрі.Інакше можуть мобілізувати як придатного“, — зазначає юристка.

За словами адвокатки, відвідувати територіальний центр комплектування особисто необов’язково. Документи можна надіслати поштою.

“Іноді ТЦК та СП вимагають з’явитись особисто. Суди кажуть, що така вимога є незаконною і поштою також допустимо”, — пояснила Тарасенко.

Також юристка розповіла, як генерувати військово-облікові документи у застосунках “Резерв+” або “Дія”. Документ формується автоматично, якщо дані є в реєстрі. Він має вигляд однієї сторінки з QR-кодом, який надає доступ до інформації.

“І точно такий вигляд матиме документ, якщо військовозобов’язаний згенерує його через “Дію”. І цей документ можна використовувати так, як зручно: показувати прямо в телефоні у застосунку, як скриншот у телефоні або як паперову роздруківку, аби бути впевненим, що в будь-який момент, коли буде така потреба, у вас буде можливість ним скористатись”, — підкреслила адвокатка.

Через можливі технічні збої, Дар’я Тарасенко рекомендує зберігати скриншоти документа або мати його паперову копію. Важливо, щоб QR-код був чітким і придатним для сканування, аби особи, які перевіряють документ, могли отримати доступ до даних у реєстрі.

Коломієць Надія

Recent Posts

Поштові помилки перетворяться на штрафи ТЦК: як оскаржити повістку, яку не отримували

В Україні під час мобілізації повістки можуть надходити не лише особисто в руки, а й…

8 хв. ago

Вибухають деталями в обличчя водіїв: у Європі розгорівся скандал з подушками безпеки Takata

Як це вже зробили Citroën і Volkswagen, Toyota і Mercedes повинні будуть найближчим часом ідентифікувати й відкликати 20 моделей, випущених в період…

17 хв. ago

Стало відомо, на що США можуть обміняти чотири області в Україні

Є певні підстави вважати, що зараз ситуація по мирному врегулюванню в Україні дійсно виглядає як…

25 хв. ago

“Ми всі через тиждень”: принц Гаррі з паскою став мемом

Принц Гаррі вперше відвідав Україну, де побував у львівській клініці Superhumans Center, яка спеціалізується на реабілітації…

36 хв. ago

На уроки – за 30 км: старшокласникам доведеться їздити до школи у інші міста

Максимальна відстань від дому учня до ліцею не має перевищувати 30 кілометрів. У багатьох випадках…

45 хв. ago

У Держдепі США будуть відстежувати “антихристиянські упередження” співробітників

Співробітники Державного департаменту США, зокрема працівники посольств у всьому світі, отримали вимогу повідомляти про будь-які випадки…

53 хв. ago