Відтепер військовозобов’язані, які працюють на критично важливих підприємствах, можуть втратити бронювання від мобілізації навіть за зверненням їхнього керівника.
Це передбачено постановою Кабінету Міністрів №1332, яка набула чинності 22 листопада 2024 року. Документ детально прописує умови, за яких відстрочка від призову може бути скасована.
Уряд оновив порядок бронювання військовозобов’язаних, додавши пункт із 13 підставами для скасування відстрочки. Серед основних:
Особливо обурення викликає можливість анулювання відстрочки на прохання керівника. Тепер роботодавець має право самостійно подати запит на скасування бронювання, якщо вважає це доцільним.
Залежно від типу підприємства або його контрактів із Силами оборони, відстрочка може тривати:
Нововведення надають територіальним центрам комплектування широкі повноваження для скасування бронювання. Тепер навіть заброньовані працівники не можуть бути впевненими у своїй захищеності. Якщо керівник вирішить скористатися своїм правом подати запит через “Дію”, відстрочка може бути анульована.
Окрім цього, анулювання броні за пунктами 2–6 потребує рішення Мінекономіки. Після отримання такого рішення підприємство має п’ять днів на повідомлення військовозобов’язаних про втрату броні.
Україна не планує припиняти транзит російської нафти до ЄС. На цьому наголосив прем'єр-міністр України Денис…
Нещодавно сталася серія випадків з пошкодженням підводних комунікаційних кабелів по всьому світу. Випадки, які фіксувались…
У Великій Британії суддя відхилив спробу чоловіка подати позов, щоб повернути зі смітника жорсткий диск з…
Банки, що підписали меморандум "Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг", мають дотримуватись правил обмеження…
Україна офіційно налічує понад три мільйони людей з інвалідністю. Здавалося б, їхній статус мав би…
Крижаний керн віком 1,2 мільйона років витягнули з глибини понад 2800 метрів у південно-східній частині…