Умови стали жорсткими: хто отримає бронь у січні 2025 року, а кого одразу заберуть

Україні триває загальна мобілізація через повномасштабну війну. Проте деякі чоловіки мають право на бронювання від служби у зв’язку з професійною діяльністю

Кабмін продовжив чинне бронювання від мобілізації на один місяць – до кінця лютого 2025-го, розповідає “Телеграф” та портал Стіна.

До 28 лютого 2025 року підприємства та організації, які визнані критично важливими, зобов’язані підтвердити цей статус, щоб й надалі мати можливість бронювати працівників. Компанії, чиє право звільняти своїх працівників від служби в ЗСУ буде підтверджено, матимуть змогу бронювати їх строком на один рік.

Право бронювати працівників мають компанії, чиї податки та збори за рік більші, ніж півтора мільйона євро. Також їхні надходження в іноземній валюті мають перевищувати суму, еквівалентну мільйонам євро на рік.

Для отримання броні від мобілізації підприємство має відповідати кільком ключовим критеріям: мати стратегічне значення для економіки та громад, вчасно сплачувати соціальні внески та не мати заборгованостей перед державою. Право на бронювання також поширюється на резидентів та операторів телекомунікаційних послуг.

Приватні компанії можуть претендувати на бронювання працівників за умови, що середня заробітна плата їхніх співробітників становить щонайменше 20 000 гривень за останній квартал. При цьому підприємство повинно регулярно виконувати податкові зобов’язання та не мати боргів перед бюджетом.

Для державних установ та критично важливих підприємств також діє вимога щодо мінімальної заробітної плати у 20 000 гривень для бронювання працівників. Виняток становлять лише працівники комунального сектору та державних організацій.

Стопроцентне бронювання передбачене для обмеженого кола осіб: вищих посадовців, керівників районного та обласного рівня, голів місцевих рад різних рівнів. До цієї категорії також належать міські голови, члени національної ради та власники критично важливих підприємств.

Право на звільнення від служби мають працівники:

  • паливно-енергетичного комплексу зі статусом критично важливого
  • спеціалізованих установ ООН
  • технічного персоналу телекомунікаційних компаній
  • міжнародних організацій

Часткове бронювання доступне для держслужбовців, співробітників правоохоронних органів та рятувальних служб. Вони мають право забронювати 50% своїх працівників.

Романчук Микола

Recent Posts

У Кремлі хочуть приєднати Білорусь після закінчення війни проти України — ЗМІ

У Кремлі можуть повернутися до плану приєднання Білорусі до Росії після завершення війни проти України, повідомляє російське видання Медуза з посиланням на джерела, близькі…

24 секунди ago

Дощ з мокрим снігом: прогноз погоди на 10 січня

У п′ятницю, 10 січня, в Україні очікується хмарна погода з проясненнями, подекуди дощ з мокрим снігом. Про…

2 хв. ago

“Ідіотська ідея”: чому Залужний не може бути спікером ВРУ

За інформацією медіа, Офіс президента нібито пропонував колишньому Головнокомандувачу ЗСУ, послу України в Британії Валерію Залужному стати…

3 хв. ago

Гепард із ним навіть не зрівняється: що відомо про птаха, здатного наздогнати швидкісний поїзд

Найшвидшою твариною у світі є гепард. Ці кішки здатні розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину.…

7 години ago

Лукашенко відібрав у неї корову та обніс будинок парканом: як виглядає перша леді Білорусі

Олександр Лукашенко — самопроголошений президент Білорусі, який уже 30 років при владі, і допомагає Росії воювати…

7 години ago

Не повісять клеймо ухилянта: які діагнози закриють дорогу до ТЦК

В Україні діють суворі правила мобілізації, але є категорії громадян, яких не призивають через проблеми…

7 години ago