Попри те, що бронювання дає захист від призову, воно не завжди є абсолютною гарантією. У певних випадках бронювання може бути анульоване або відкликане.
Нюанси пояснила юристка Катерина Аніщенко. Згідно із законодавством, бронювання працівника анулюється у таких випадках:
Якщо працівник залишає підприємство, яке має статус критичного для оборони або економіки країни, його бронювання автоматично втрачає чинність. Про це роботодавець повідомляє територіальний центр комплектування, і відповідні зміни вносять до електронного реєстру “Оберіг”.
Підприємства, які проходять перевірку на відповідність критеріям критичності, можуть втратити цей статус. У такому разі всі бронювання працівників анулюються.
За словами юристки, ТЦК не має права самостійно скасовувати бронювання. Його функція – виключно внесення інформації до бази “Оберіг”. Проте, на практиці, випадки мобілізації людей із дійсною бронню трапляються.
Якщо особа з бронюванням була мобілізована, це може бути наслідком технічних помилок у реєстрі або неправомірних дій працівників ТЦК. У таких випадках юристи рекомендують:
У разі помилкової мобілізації особа має право звернутися до суду. Позитивна практика вже існує: якщо особа була заброньована, але її мобілізували, суди визнають такі накази незаконними.
Однак варто пам’ятати: якщо документи на бронювання були на стадії оформлення, захист не діє. Особу, яка ще не отримала бронювання, можуть мобілізувати, навіть якщо роботодавець планував це зробити “згодом”.
Народні депутати з різних фракцій запустили реєстрацію ухвали про звільнення міністра енергетики Германа Галущенка. Про…
Укрпошта ділиться з благодійним фондом Київської школи економіки гривнею з кожної посилки. На цьому очолюваний…
На сайті "Укрпошти" виставили на продаж лист із марками "Будапештський меморандум — це х…я". Гендиректор компанії Ігор…
Останніми роками туристи все частіше покладаються у своїх подорожах на підказки від штучного інтелекту. Однак нещодавно…
Ці вихідні обіцяють бути незвично теплими для зими, подекуди з незначними опадами. Пропонуємо ознайомитися з…
Житель Японії Шоджі Морімото заробляє $80 тис. на рік, займаючись тим, що сам називає «нічогонеробленням».…