Цієї зими в Києві та інших великих містах України можливі тривалі відключення електроенергії – до 10-12 годин на добу, особливо за середньодобової температури -10°C. Уряд працює над уніфікацією системи стабілізаційних відключень для справедливого розподілу ресурсів.
Про це розповів енергетичний експерт, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв в етері одного з телеканалів. Зимовий період для енергетичної системи України традиційно стає серйозним випробуванням, особливо в умовах загрози масованих атак на критичну інфраструктуру.
За словами Ігнатьєва, цього року ситуація може стати особливо складною. Якщо середньодобова температура знизиться до -10°C, мешканці Києва та інших великих міст можуть залишатися без електропостачання до 10-12 годин на добу. В умовах зниження температури зростає споживання електроенергії, що створює додаткове навантаження на мережу.
Якщо ворог завдасть нових ударів по об’єктах передачі електроенергії, це може призвести до критичного стану енергосистеми, включно з переходом до так званого острівного режиму. “У разі сильних морозів, зокрема у великих містах, як-от Київ, Харків, Одеса та Львів, можуть бути введені тривалі черги відключень електроенергії, які триватимуть по 10-12 годин на добу”, – зазначив експерт.
На жаль, за умов низьких температур і нових пошкоджень енергетичної інфраструктури ризики залишаються високими. Як пояснив Ігнатьєв, кожне зниження температури збільшує споживання електрики, а відновлення пошкоджених об’єктів потребує значного часу та ресурсів.
Однак уряд працює над пом’якшенням наслідків. Наприклад, Міністерство енергетики розглядає можливість впровадження нових графіків стабілізаційних відключень, які дозволять більш рівномірно розподілити навантаження на енергосистему. З 2025 року планується поділ усієї країни на кілька зон із рівномірним обсягом споживання, що дозволить уникнути значних перепадів в енергомережі.
Наразі в Україні графіки відключень не є однаковими в усіх регіонах. Залежно від навантаження на мережу, деякі області можуть залишатися без світла 3-4 години, інші – лише 2 години. Щоб уніфікувати систему, Міністерство енергетики планує поділити країну на три зони, де будуть діяти однакові графіки. Це дозволить знизити нерівномірність і забезпечити більш справедливий розподіл електропостачання.
У випадках, коли відключення всієї черги буде надто жорстким, а двох – забагато, пропонується вводити “підчерги”. Ця система дозволить гнучкіше реагувати на ситуацію і уникати довготривалих відключень у найкритичніших регіонах.
Внаслідок ранкової ворожої атаки на Київ вже є четверо загиблих у Шевченківському районі. Ще троє людей постраждалих.…
Українські біженці у Великій Британії стикаються з проблемами через складнощі з продовженням віз. Затримки з…
Росія зранку, 18 січня, атакувала Київ балістикою. Внаслідок атаки виникли пожежі, є загиблі. Про це…
Існують багато видів так званих антивікових процедур. Але хоча вони можуть зробити вас молодшими, клітини вашого тіла…
Майкла Гінслі нажахало те, що він побачив у відеореєстраторі свого автомобіля. Він виявив, що працівник…
У Стамбулі безпритульна собака поклала біля дверей ветеринарної клініки свого малюка. Цей момент потрапив на…