Українців можуть залишити без світла до 12 годин на добу: експерт розповів, за яких умов це можливо

Цієї зими в Києві та інших великих містах України можливі тривалі відключення електроенергії – до 10-12 годин на добу, особливо за середньодобової температури -10°C. Уряд працює над уніфікацією системи стабілізаційних відключень для справедливого розподілу ресурсів.

Про це розповів енергетичний експерт, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв в етері одного з телеканалів. Зимовий період для енергетичної системи України традиційно стає серйозним випробуванням, особливо в умовах загрози масованих атак на критичну інфраструктуру.

За словами Ігнатьєва, цього року ситуація може стати особливо складною. Якщо середньодобова температура знизиться до -10°C, мешканці Києва та інших великих міст можуть залишатися без електропостачання до 10-12 годин на добу. В умовах зниження температури зростає споживання електроенергії, що створює додаткове навантаження на мережу.

Якщо ворог завдасть нових ударів по об’єктах передачі електроенергії, це може призвести до критичного стану енергосистеми, включно з переходом до так званого острівного режиму. “У разі сильних морозів, зокрема у великих містах, як-от Київ, Харків, Одеса та Львів, можуть бути введені тривалі черги відключень електроенергії, які триватимуть по 10-12 годин на добу”, – зазначив експерт.

На жаль, за умов низьких температур і нових пошкоджень енергетичної інфраструктури ризики залишаються високими. Як пояснив Ігнатьєв, кожне зниження температури збільшує споживання електрики, а відновлення пошкоджених об’єктів потребує значного часу та ресурсів.

Однак уряд працює над пом’якшенням наслідків. Наприклад, Міністерство енергетики розглядає можливість впровадження нових графіків стабілізаційних відключень, які дозволять більш рівномірно розподілити навантаження на енергосистему. З 2025 року планується поділ усієї країни на кілька зон із рівномірним обсягом споживання, що дозволить уникнути значних перепадів в енергомережі.

Наразі в Україні графіки відключень не є однаковими в усіх регіонах. Залежно від навантаження на мережу, деякі області можуть залишатися без світла 3-4 години, інші – лише 2 години. Щоб уніфікувати систему, Міністерство енергетики планує поділити країну на три зони, де будуть діяти однакові графіки. Це дозволить знизити нерівномірність і забезпечити більш справедливий розподіл електропостачання.

У випадках, коли відключення всієї черги буде надто жорстким, а двох – забагато, пропонується вводити “підчерги”. Ця система дозволить гнучкіше реагувати на ситуацію і уникати довготривалих відключень у найкритичніших регіонах.

Романчук Микола

Recent Posts

Компанія провела внутрішнє тестування і одразу звільнила 100 працівників: причина

Компанія Shark Tank зіштовхнулась із хвилею невдоволення у соцмережах через звільнення понад 100 співробітників після…

8 хв. ago

Як відсвяткувати Новий рік і не розоритися: чотири важливі правила

Перед Новим роком особливо важливо відмовитись від звичок, які непомітно змушують вас витрачати більше, ніж потрібно, адже…

10 хв. ago

З якого віку діти можуть пам’ятати себе та те, що з ними відбувається

Мозок людини вчені вивчають досі й щороку проводиться багато досліджень на тему пам'яті. Одна з…

12 хв. ago

Як позбутися запаху секонд-хенду з одягу: найкращі методи

Купівля вживаного одягу - відмінний спосіб заощадити гроші і відкрити для себе рідкісні модні речі,…

13 хв. ago

У ВР зізналися, що Нацбанк створює “цифровий концтабір” в Україні

Днями стало відомо, що банки підписали меморандум, яким буде встановлено нові обмеження на переказ коштів. Однак у…

15 хв. ago

Чи попередить РФ про запуск «Орєшніка»: коли треба бути максимально обережними

Росія найближчими днями може знову застосувати ракету "Орєшнік" проти України. Інформацію про це підтвердили у…

19 хв. ago