Навчальний рік 2024-2025 в Україні відзначається не лише традиційними викликами освітнього процесу, але й необхідністю адаптації до складних умов енергетичної кризи та постійних ризиків через війну. Міністерство освіти надало навчальним закладам більшу свободу в організації навчального процесу, щоб зберегти безперервність освіти та забезпечити безпеку учнів.
Педагогічні ради шкіл тепер мають можливість самостійно вирішувати ключові аспекти освітнього процесу. Вони можуть коригувати тривалість навчального тижня, обирати кількість та тривалість канікул, а також визначати форму навчання: очну, дистанційну чи змішану. Такий підхід дозволяє школам швидко реагувати на локальні виклики, включаючи ризики енергетичних блекаутів та обстріли критичних об’єктів.Play Video
Попередньо Міністерство освіти визначило зимові канікули на період з 30 грудня 2024 року по 10 січня 2025 року. Однак у випадку погіршення ситуації з енергосистемою, школи зможуть змінювати ці дати на свій розсуд. Деякі заклади вже розглядають варіант скасування осінніх канікул, щоб подовжити зимові і тим самим краще підготуватися до можливих перебоїв з електропостачанням у холодний період.
Для закладів, що обирають змішану або очну форму навчання, важливою умовою є наявність укриттів. Відповідно до вимог, такі укриття повинні бути розташовані не далі ніж 500 метрів від школи. Це дозволяє швидко евакуювати учнів у разі повітряної тривоги чи інших небезпек.
Голова "Братства" Дмитро Корчинський заявив, що його хочуть вбити. Про це він сказав у відеозверненні.…
У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону. З квітня…
Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов заявив, що журналістка Яніна Соколова нібито…
Відновлення ваги після дієти або програми схуднення є дуже поширеним явищем. Згідно з новими дослідженнями, "пам’ять" жирових клітин…
Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…
Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти за зброю і солдатів. Про це повідомляє…