За неявку по повістці без поважної причини передбачено адміністративну і навіть кримінальну відповідальність. Покарання змінюватиметься залежно від виду повістки, яку вручили військовозобов’язаному.
Так, за ігнорування повістки, за яку громадянин уже розписався, передбачено відповідальність у вигляді штрафу. Це стосується всіх видів повісток, крім мобілізаційного розпорядження.
Після 19 травня суми штрафів за ухилення від мобілізації становлять 17 000 — 25 000 грн. Для посадових та юридичних осіб передбачено штраф у розмірі 34 000 — 59 500 грн.
Якщо йдеться про мобілізаційне розпорядження, то покарання передбачає кримінальну відповідальність на строк від 3 до 5 років.
Важливо додати, що військовозобов’язаний повинен мати підтвердження цієї причини у вигляді відповідних документів/довідок.
Японський волонтер Фумінорі Цучіко, який відкрив безплатне кафе в Харкові, під назвою FuMi Caffe, заявив, що може…
Над Україною вкотре помітили пасажирський літак. За даними Flightradar24, російський авіалайнер потрапив у закритий авіаційний простір України…
Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…