Влада не випадково стала обережно натякати українцям, щоби ті, хто має змогу, виїжджали на зиму до сіл. Туди, де є дрова, і де принаймні можна буде обігрітися. Адже є чимала ймовірність, що через великий дефіцит електроенергії українці взимку можуть залишитися не лише без світла, але й без тепла і води. За таких умов проживання у міських багатоповерхівках стане майже неможливим.
Про це йдеться у статті Financial Times.
Про це заявила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова. Втім, про це заявляли і наші чиновники та спеціалісти. Причому левова частка цих втрат припала на період весни 2024 року. Відтоді, як ворог став із березня методично обстрілювати наші електростанції. Якщо в опалювальний сезон 2022/2023 років російські військові завдавали ударів переважно по розподільчій системі, яку можна доволі швидко відновити, то цьогоріч вони змінили тактику: тепер обстрілюють електростанції – теплові та гідро. А їх відновити не так просто: потрібні велетенські гроші і тривалий час.
До початку повномасштабної війни Україна виробляла 55 гігават електроенергії. З таким обсягом виробництва вона була одним із провідних виробників електроенергії у Європі. Однак тепер, після всіх втрат, у нас залишилося менше 20 гігават. Попри те, що багато бізнесу закрилося та виїхало, такого обсягу генерації взимку може виявитися замало, щоб забезпечувати тепло- і водопостачання.
Так, нещодавно внаслідок обстрілів було пошкоджено помпові установки в системі підземного зберігання газу. Звісно, їх можна відновити, що і буде зроблено. Та все ж, деякі країни ЄС висловлюють занепокоєння, чи зможе Україна тепер взимку відкачувати їхній газ, який зберігається у наших сховищах, щоби постачати його в Європу.
Тим більше, що українські чиновники на умовах анонімності поділилися, що ворог завдав критичних збитків електроенергетичній інфраструктурі і транспортній мережі, які застосовуються для транспортування газу зі сховищ, розташованих під землею.
Щоправда, є не лише фінансові, але й технічні обмеження для збільшення обсягу імпорту. Україна зараз і так бере з Європи майже максимально можливий обсяг електроенергї. На більший у нас просто не вистачить пропускної здатності.
Вихід знайшли у постачанні енергії з Молдови. Ця сусідня країна розмістить у себе установки, які генеруватимуть електроенергію з українського природного газу, і постачатиме вироблену електрику в Україну.
За словами нардепа Володимира Мороза, який є членом комітету ВР з питань енергетики, вжиті заходи дадуть змогу збільшити обсяг імпортованої електроенергії з 1,7 ГВт до 2,2. А це вже, у свою чергу, дасть нам шанс пережити зиму без комунального катаклізму.
Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…
Національна розвідка США склала звіт про вбивства політичних опонентів Путіна за кордоном. На запит видання Bloomberg звіт був частково…
Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…
Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…