Мобілізація в Україні та новації нового закону про військовий облік торкнуться студентів, які є військовозобов’язаними, але навчаються у вищих навчальних закладах. Після того, як новий нормативно-правовий акт стане чинним, дехто з них втратить відстрочку від мобілізації. Втім, у них буде ще близько одного-двох місяців до моменту, коли їх можуть призвати до лав ЗСУ. Про деталі військового обліку студентів юристка ГО “Юридична сотня” Ольга Марко розповіла на порталі УНН.
Марко пояснила, що у законі 3633-IX, який набуде чинності 18 травня 2024 року, окремо згадується відстрочка від мобілізації для студентів, які є військовозобов’язаними. Раніше були категорії студентів, які мали право на відстрочку. Для цього їм було необхідно навчатись на денній або дуальній формі і здобували професійну, фахову вищу або вищу освіту. Однак відтепер відстрочка зберігається лише для тих, хто отримує вищий рівень освіти, ніж здобутий раніше, пояснила юристка.
Чоловіків мобілізаційного віку, тобто від 25 до 60 років, не відразу будуть призивати до лав ЗСУ. У законі передбачено, що вони зможуть довчитись поточний навчальний рік (орієнтовно, до кінця червня при здобутті ступеня бакалавра).
“Закон передбачає застереження, що за особою збережеться таке право до завершення поточного навчального року. Тобто цей навчальний рік вони зможуть закінчити”, — наголосила Марко.
Також юристка повідомила, де можна побачити порядок рівнів освіти. Для цього потрібно ознайомитись з Законом “Про освіту“, у якому наведено список з 12 пунктів: від дошкільного рівня до “третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) рівня вищої освіти”.
Зазначимо, народні депутати у квітні прийняли закон, який допомагає мобілізації в Україні. Серед іншого, у ньому урегулювали питання відстрочки для студентів мобілізаційного віку, яких значно побільшало в українських вищих навчальних закладах, як раніше писав Фокус. Парламентарі підтримали рішення, яке стосується служби армії для тих, хто отримує другу вищу освіту, вступив до аспірантури.
Тим часом юристи пояснили, як потрібно діяти студентам, щоб мати відстрочку. Зокрема, після вступу до університету у них є сім днів, щоб повідомити про це Територіальний центр комплектування. Якщо цього не зробити, то можна отримати штраф. Однак є можливість уникнути покарання. Так може статись у випадку, якщо інформація про новий статус підтягнеться у електронний реєстр “Оберіг” з бази даних Міносвіти.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…