В Україні ТЦК почали частіше штрафувати за порушення мобілізаційного законодавства і за порушення правил військового обліку
Про це сказав адвокат Роман Кичко в етері Українського радіо. “Це правда. ТЦК почали частіше штрафувати за порушення мобілізаційного законодавства і за порушення правил військового обліку. Тому що всі розібралися, як працює дана процедура”, – назвав причину фахівець.
Адвокат пояснив, що ТЦК вже зрозуміли приблизну кількість військовозобов’язаних, які не уточнили і не оновили дані. І на основі цього формується певна практика, за якої накладаються штрафи.
При цьому, суттєвих змін у питанні накладання штрафів законодавство не зазнало, але зараз на підписі у президента України новий законопроєкт, який регулюватиме сплату штрафів. Цей законопроект стосується можливості сплати штрафів із 50-відсотковою знижкою. Коли особа визнає, що вчинила правопорушення, наприклад, порушення правил військового обліку, пише відповідну заяву на ТЦК, що підтверджує, що постанова про накладання штрафу у разі її винесення, не буде нею оскаржуватися, особі дається можливість сплатити цей штраф зі знижкою 50%, не будучи навіть присутньою у ТЦК.
Кичко підкреслив, що накладання штрафу – це право ТЦК. І тут усе залежить від них, чи виявили вони це правопорушення, чи дійсно вони бачать в ньому наявність складу адміністративного правопорушення. Адвокат зазначив, що порушення правил військового обліку або мобілізаційного законодавства передбачає адміністративну відповідальність.
“Проте, чи завжди вона настане, залежить від ТЦК”, – констатував фахівець.
Але, як зазначив адвокат, є декілька статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають міру відповідальності. Це ст. 210 про порушення правил військового обліку, 210 з приміткою 1 – за порушення мобілізаційного законодавства, 211 за зіпсуття або втрату військово-облікових документів.
“З моєї практики можу сказати, що в переважній більшості випадків ТЦК не розрізняють ст. 210 і 210 з приміткою 1. У більшості випадків накладається штраф саме за порушення мобілізаційного законодавства, навіть якщо було порушення правил військового обліку. Я вважаю, що з юридичної точки зору це некоректно, але, будемо відверті, навіть суди не звертають на це увагу. Питання в тому, законний штраф чи ні”, – підкреслив адвокат.
Шкідливі звички — це не лише про куріння чи переїдання. Це будь-які повторювані дії, які…
Нещодавно міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив, що з 1 вересня 2025 року в…
Якщо банк вибачив чи анулював вашу кредитну заборгованість, не поспішайте радіти – це може вплинути…
Чехія продовжує відмовляти у тимчасовому захисті українцям, які подавали заяву на такий самий захист в…
Сотні військовозобов’язаних українців опинилися у правовій пастці. Після ліквідації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), документи, які…
2025 року для деяких українців передбачено приємний фінансовий бонус при виході на пенсію — одразу…