З початку повномасштабної війни, яку розв’язала Росія, Україна живе в умовах воєнного стану.
Мобілізація йде повним ходом, і в цей процес потрапляють не лише звичайні чоловіки призовного віку, а й ті, хто має за плечима — проблеми із законом.
Так, адвокат та радниця юридичної компанії АТ “GRACERS” Лариса Величко у коментарі для УНІАН роз’яснила: у певних випадках навіть людина під слідством може бути мобілізована до Збройних сил України.
Якщо проти чоловіка порушено кримінальну справу, але вироку ще немає, він автоматично не звільняється від мобілізації. Головне, чи є обмеження, накладені судом: заборона на виїзд, домашній арешт або зобов’язання регулярно відзначатись у слідчого.
“Якщо таких обмежень немає, – каже Величко, – людина може бути мобілізована, а за бажання – навіть укласти контракт і піти служити добровільно”.
Є й чіткі “ні”. Армія не прийме людей із судимістю за тяжкі злочини. І тут список досить зрозумілий: вбивство, згвалтування, викрадення людей — такі “біографії” несумісні із військовою службою. Особливо якщо йдеться про засуджених за особливо тяжкі злочини, наприклад, за посягання на територіальну цілісність України.
У 2025 році українські родини, які виховують маленьких дітей, знову можуть розраховувати на державну підтримку…
Офіційний Пхеньян вперше офіційно підтвердив участь північнокорейських військ у війні Російської Федерації проти України. Про…
Частина українців все ще вірить у те, що перемир'я з Росією близько, а кремлівський диктатор Володимир Путін…
Президент США Дональд Трамп висловив розчарування через російський ракетний удар по Києву та невпевненість щодо…
Кухонні ножі – один із найважливіших інструментів на кухні. Але навіть найдорожчі моделі швидко втрачають гостроту,…
Вночі на 28 квітня в Україні фіксувались заморозки, вони ще триватимуть. Вдень в більшості регіонів…