Міністерство внутрішніх справ Чехії запропонувало низку змін до закону Lex Ukrajina, які передбачають можливість надання українцям дозволу на довгострокове проживання.
Про це пише proukrainu.blesk.cz.
МВС Чехії зазначає, що біженці з України зможуть відмовлятися від тимчасового захисту і отримати довгострокові документи в Чехії.
Зазначимо, що перебування біженців з України на території ЄС обговорюється на найвищому рівні, адже дія Директиви про тимчасовий захист закінчується у 2025 році. Найімовірніше, Директиву продовжать, проте деякі країни вже зараз розглядають варіанти переходу українців із тимчасового захисту на стандартні дозволи на довгострокове проживання. Причина – війна триває, а біженці встигли інтегруватися в ринок праці та суспільне життя різних країн ЄС.
Так, у новому Lex Ukrajina 7 влада Чехії пропонує запровадити можливість для біженців добровільно переходити на довгостроковий тип проживання. При цьому люди, які не захочуть або не відповідатимуть умовам, зможуть залишитися з тимчасовим захистом.
Головна умова, яка дозволить оформити нові довгострокові документи на перебування у Чехії, – фінансова незалежність біженців. Тобто вони повинні мати житло, гроші на проживання та не залежати від допомоги держави.
“Ми пропонуємо економічно активним біженцям з України можливість отримати довгостроковий тип проживання подібний до того, який мають інші іноземці з країн, які не мають входять до ЄС”, – пояснив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан.
Цей законопроект поки що перебуває в стадії обговорення і розглядатиметься, як тільки буде рішення на рівні ЄС.
Так, у рамках довгострокового типу проживання передбачено:
При цьому є умови, які дозволять перейти на цей тип перебування в Чехії:
У МВС Чехії вважають, що оновлений закон може набути чинності на початку 2025 року. Очікується, що з початку цього року всім біженцям продовжать тимчасовий захист, а тим, хто відповідатиме умовам, запропонують перейти на довгострокове перебування.
Продовжувати тимчасовий захист у 2025 році потрібно буде вже за звичними правилами:
Процедура отримання спеціального типу проживання буде схожою:
Терміни, умови та процедуру надання спеціального довгострокового типу проживання ще обговорюють та можуть вносити зміни.
Чиновники вирішують, на який час видавати спеціальний довгостроковий тип проживання – на 2 чи 5 років. Цей термін зараховуватиметься для отримання дозволу на постійне проживання у Чехії.
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…