З березні 2023-го картина витрат українських біженців за кордом за допомогою банківських карток значно змінилася.
Перш за все витрати значно зменшились – з 2 млрд доларів у лютому до близько 1,6 млрд в березні. А починаючи з квітня загальний рівень щомісячних витрат українців за кордоном стабільно тримається на рівні близько 1,3 млрд доларів. Про це пише РБК-Україна з посиланням на дані НБУ.
НБУ не пояснює цю тенденцію, однак можна припустити, що зменшення витрат свідчить про повернення частини українців додому. До речі, зменшились не лише загальні витрати, а й на особисті цілі.
«Аналогічна тенденція спостерігається з витратами на особисті цілі – починаючи з квітня 2023-го вони ледь перевищують 1 млрд доларів щомісяця», – йдеться у матеріалі.
За даними директора департаменту розробок інноваційних технологій ПУМБ Дениса Воробйова, ТОП-категорії витрат клієнтів банку, які тимчасово перебувають за кордоном, від початку війни практично не змінюються. Найчастіше витрачають на продукти – 34% усіх клієнтів банку за кордоном оплачували цю категорію товарів у 4 кварталі 2023 року. Для порівняння, у 1 кварталі 2022 року цю категорію товарів оплатили 31% клієнтів за кордоном.
На другому місці рейтингу – кафе та ресторани: 21% у 4 кварталі 2023-го та 16% у 1 кварталі 2022 року.
Потім – аптеки: 19% у 4 кварталі 2023-го та 15% у 1 кварталі 2022 року.
А далі – одяг/взуття, АЗС (паливо та супутні товари), транспорт/готелі.
“Згідно з нашими внутрішніми даними, витрати в цих категоріях є стабільними за деякими виключеннями. Так, у 2-му та 3-му кварталі 2022 року кількість клієнтів, котрі витрачали гроші на продукти, різко зросли до 70% та 50% відповідно. Але протягом року кількість клієнтів з витратами в цій категорії було стабілізовано. Схожа ситуація – з категорією “аптеки” та “одяг/взуття”. У 2 кварталі 2022 року кількість клієнтів з транзакційною активністю у цих категоріях виросла до 40% та 38% відповідно. Але, протягом 2022-2023 років кількість клієнтів, які сплачують за ці послуги, стабілізувалась”, – розказує банкір.
ТОП-3 країн, де найбільше транзакцій картками ПУМБ, – Польща, Німеччина та Чехія.
А от в Правекс Банку серед країн з найбільшою часткою закордонних операцій називають: Польщу, Німеччину, Іспанію, Ірландію, Нідерланди, Велику Британію, США та Італію.
На Донеччині, на Курахівському напрямку, українські підрозділи опинилися в напівоточенні, а тому командуванню варто ухвалити…
Внаслідок удару Storm Shadow по Курській області 20 листопада ліквідовано 500 північнокорейських солдатів, генерала Валерія…
Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують…
Зима – ідеальний час, щоб додати яскравих акцентів у свій гардероб за допомогою стильних аксесуарів.…
Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…
На Софіївській Борщагівці у передмісті Києва ввечері у п'ятницю, 22 листопада, вибухнули два трансформатори, у новобудовах…