Наразі в Україні триває мобілізація та воєнний стан по 9 травня 2025 року. У межах мобілізаційних заходів представники ТЦК, де зараз посилюють заходи безпеки через хвилю підривів, здійснюють виключно відбір та облік військовозобов’язаних, придатних до служби у ЗСУ. Прямого обов’язку шукати ухилянтів від мобілізації представники ТЦК не мають — цим повинні займатися нацполіція і представники місцевої влади.
Крапку у дискусії щодо розшуку ухилянтів від мобілізації поставив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк і інтерв’ю “Укрінформу“. За його словами, відповідно до законодавства про мобілізаційну підготовку і мобілізацію, частину повноважень щодо розшуку ухилянтів покладено на представників Нацполіції та представників органів місцевої влади. Саме правоохоронці і чиновники мають здійснювати розшук тих військовозобов’язаних, які свідомо ухиляються від мобілізації, і доставляти їх до ТЦК.
“Якщо військовозобов’язані громадяни України під час дії правового режиму воєнного стану не з’являються до ТЦК, то забезпечити їхнє доставляння мають місцеві органи влади та поліція. Для цього вони наділені достатніми повноваженнями”, — заявив Гаврилюк.
За словами Гаврилюка, представники ТЦК мають лише дві ключові функції — по-перше: вони мають здійснювати облік військовозобов’язаних, по-друге: робити відбір громадян для служби у ЗСУ. Розшук і доставлення ухилянтів до їхніх повноважень не входять.
При цьому Гаврилюк наголосив, що якщо місцева влада не виконує покладених на них повноважень – слід писати заяви на звільнення.
За словами начальника управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталія Саранцева, протягом лютого у роботі ТЦК відбудуться зміни. Очікується, що представники територіальних центрів комплектування та соцпідтримки стануть ввічливішими. Головна ціль нововведення — звести до мінімуму випадки “бусифікації” та так званого “людоловства”. Саранцев підкреслив, що відео з насильницькою мобілізацією підіграють російській пропаганді, яка власне і використовує слова “людолови” та “бусифікація” для інформаційно-психологічних спеціальних операцій (ІПСО).
Крім того, Гаврилюк розповів і про нову реформу ТЦК. Планується розділення функцій ТЦК на три частини:
Колекціонування старих речей може бути надзвичайно цікавим заняттям, проте при пошуку цікавих предметів у мережі можна знайти…
Оверсайз не зникає, але змінює форму. Якщо раніше модниці буквально "потопали" у великих худі, куртках…
Українці можуть обрати відпочинок біля моря влітку, аби насолодитися відпусткою. Хороший варіант — заздалегідь придбати…
Попри поточне зниження цін на моркву в Україні, вартість цього коренеплоду залишається втричі вищою порівняно…
44-й президент США Барак Обама вперше публічно розкритикував 47-го американського президента Дональда Трампа. За його…
У природі існує унікальна істота, яка кидає виклик звичному розумінню старіння та смерті — «безсмертна медуза» Turritopsis dohrnii. Вона…