Через війну, яку розпочала РФ, в Україні зазнав змін освітній процес. Також змінилися і правила вступу до аспірантури. Заступником міністра освіти та науки Михайлом Винницьким в інтерв’ю виданню LB розповів, що змінилося для осіб, які планують навчатися в аспірантурі.
Винницький пояснив, що з прийняттям у травні закону про мобілізацію, в Україні підскочила кількість охочих іти в аспірантуру від нормальних плюс-мінус 10 тисяч до 93 тисяч.
«Ми дуже швидко зрозуміли, що аспірантуру починають використовувати не за призначенням. І це велика проблема. Тому що фактично відбувається делегітимізація аспірантури. А це надзвичайно важливий елемент підготовки майбутніх викладачів, це те, як ми розвиваємо систему вищої освіти», – сказав він.
За його словами, у такій ситуації треба було швидко приймати рішення.
«Тому, на жаль, це відбулося фактично в переддень вступних випробувань. Ми підвищили мінімальний бал для тесту з загальної навчальної компетентності зі 150 до 160. Можна сказати, що це неправильна цифра і так далі, але результатом цього було те, що з 93 тисяч вступників у нас раптом стало 20 тисяч вступників», – пояснив заступник очільника МОН.
Винницький додав, що навчання в аспірантурі за контрактом в минулому найчастіше не було про дисертацію.
«Назвімо речі своїми іменами — це було про купівлю посвідчення. Я поясню логіку. Аспірантам у середньому 24-25 років. Це вік, коли людина вже переважно не живе вдома, закладає сім’ю, відповідно їй треба за щось жити. Якщо вона досліджує, ходить на пари, робить усі речі, які має робити, то як вона, крім того, за це ще й платить? Я розумію, що аспірантська стипендія не дуже висока — 8 000 грн, але якщо ти на бюджеті, ти маєш хоча б якийсь засіб для існування», – пояснив він.
За його словами, тому МОН вирішило, що вступ в аспірантуру буде виключно на бюджетні місця і подвоїли їхню кількість з 3 000 до 6 000.
«Це тільки в системі МОН. Зрештою, розподілені ці місця на дві третини на інженерні спеціальності. Так, велика кількість людей, які вступили, — це чоловіки 25+. Це правда. Але на інженерних спеціальностях ці люди працюють над розробками, які безпосередньо пов’язані з оборонним комплексом», – резюмував він.
Найшвидшою твариною у світі є гепард. Ці кішки здатні розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину.…
Олександр Лукашенко — самопроголошений президент Білорусі, який уже 30 років при владі, і допомагає Росії воювати…
В Україні діють суворі правила мобілізації, але є категорії громадян, яких не призивають через проблеми…
Цьогоріч ПФУ "забере" пенсію у частини українців. Вилучення відбуватиметься з визначеного переліку причин. Через що…
Після 28 лютого, коли минає термін дії поточних відстрочок від мобілізації, керівники критично важливих підприємств…
Гренландія може коштувати 50 мільярдів доларів – це двадцята частина річних витрат США на оборону.…